نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی:

امکان پیشرفت اقتصادی منطقه ترشیز با کشاورزی وجود دارد/ پیگیری خرید تضمینی محصولات کشاورزی در مجلس

شناسهٔ خبر: 148634 -
چاپ خبر چاپ خبر
نیک بین با بیان اینکه ترشیز می تواند با کشاورزی به بالاترین مباحث اقتصادی خود برسد ولی نیاز به یک درایت و کار کارشناسی دارد، گفت: بحث خرید تضمینی و خرید توافقی و مباحث مرتبط با کشاورزی را در مجلس پیگیری خواهم کرد تا کشاورزی در منطقه پیشرفت کند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در بازدید از پروژه های کشاورزی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: کاری که در برخی از باغات شهرستان خلیل آباد انجام می شود یک نوع آمایش محسوب می شود که کار کارشناسی و دقیقی است که بر اساس آمایش سرزمینی مشخص می شود که در هر منطقه چه نوع انگوری کاشته شود.

وی با بیان اینکه انواع و اقسام انگور قریب به ۱۴ رقم اقتصادی در این باغات کاشته می شود، خاطرنشان کرد: اگر این کار آمایش سرزمینی در کل منطقه ایجاد شود و به صحبت های کارشناسان توجه کنیم مطمئناً پیشرفت هایی خواهیم داشت.

نماینده مردم ترشیز با تاکید بر اینکه آزمایش خاک و وضعیت اقلیم منطقه به منطقه ترشیز مشخص می کند که در کدام منطقه چه انگوری کاشته شود، اذعان کرد: این آمایش سرزمینی و آزمایش خاک می تواند محصولات خوب اقتصادی و صادراتی تحویل دهد.

وی با اشاره به اینکه ترشیز می تواند با کشاورزی به بالاترین مباحث اقتصادی خود برسد ولی نیاز به یک درایت و کار کارشناسی دارد، عنوان کرد: بحث خرید تضمینی و خرید توافقی و مباحث مرتبط با کشاورزی را در مجلس پیگیری خواهم کرد تا کشاورزی در منطقه پیشرفت کند.

نیک بین همچنین تشریح کرد: اگر متخصصان منطقه آمایش سرزمینی را انجام دهند و قطعه به قطعه منطقه را جای گذاری کشاورزی را انجام دهند مطمئناً با کمترین آب بیشتری بهره وری را خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.