درخواست «نوری المالکی» از الکاظمی برای گفت‌وگو با معترضان جنوب عراق

شناسهٔ خبر: 147712 -
چاپ خبر چاپ خبر


رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند و به شدت با مجادله و گریبان گیری و تشنج میان قوا مخالف هستند.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: رهبری در دیدار با نمایندگان، منشور حل مشکلات کشور از طریق همکاری قوای سه گانه را ترسیم کردند.
شپیتیم آرفی، مهاجم سابق سرخپوشان، امروز یک‌شنبه با حضور درباشگاه بر سر بدهی مالیاتی خود با پرسپولیس به توافق رسید.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سند ۲۵ ساله همکاری ایران و چین اشاره کرد و گفت: برخی جریان‌های خارجی در صدد بدبین کردن مردم نسبت به این تفاهمنامه هستند؛ این جریان‌ها بیشتر نسخه‌هایی هستند که از آن سوی آب‌ها به برخی از فعالان داخلی دیکته می‌شود.
رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامی خود از دو تصمیم مهم مرتبط با نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد.
یک کارشناس اقتصاد انرژی با اشاره به اینکه توسعه صنعت نفت باید به صورت متوازن صورت گیرد گفت: در حال حاضر برای توسعه صنایع پایین دستی نیازمند ۵۰ میلیارد دلار سرمایه هستیم که بورس و صندوق های پروژه باید در این زمینه ورود کنند.
دشت مغان جزو یکی از مناطق مستعد و حاصلخیز کشور برای تولید محصولات در عرصه ی کشاورزی است به طوری که به عنوان قطب کشاورزی استان و به لقب قزل تپراق مشهور هست.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس انقلابی، مجلسی است که در تعامل خود با دیگر قوا، شاخص را حل مسائل مردم قرار دهد.
دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و دیگر متهمان به ریاست قاضی بابایی در برگزار شد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه دیپلماسی کشور باید برجام مرده را رها کند و به دنبال توسعه روابط با کشورهای همجوار نگاهی هم به کشورهای شرقی داشته باشد.
طرح «تضمین دسترسی دهک‌های متوسط و پائین جامعه به کالاهای اساسی و دارو» توسط تعدادی از نمایندگان مجلس یازدهم در جهت حمایت از دهک‌های پایین درآمدی و اقشار ضعیف تهیه و تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده که پس از تصویب نهایی در مجلس دولت مکلف است برای توزیع کالاهای اساسی از کوپن الکترونیکی استفاده کند.
رئیس‌جمهور گفت: وزارت صمت اختیار و مسئولیت اجرای سیاست‌های صادرات و واردات کالا برای ایجاد انضباط ارزی را دارد و بانک مرکزی مسئول سیاست‌های ارزی است.
یک فعال اصلاح طلب بیان داشت: تولید و توزیع اتهاماتی همچون کشورفروشی، گدایی، قرارداد ترکمانچای، مستعمره چین شدن و… در فضای مجازی همگی حکایت از آن دارد که اتاق فکری همسو با جریان اپوزیسیون برانداز تلاش دارد حساسیت افکار عمومی را برانگیخته و آنان را در مقابل این تفاهمنامه استراتژیک قرار دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همواره رابطه جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها از جمله چین برپایه پایبندی بر تعهدات و حفظ منافع طرفین بوده است تصریح کرد: این یک اصول دیپلماسی پذیرفته شده در دنیاست در حالی که آمریکا و اروپا در جریان برجام اثبات کردند خارج از این اصل دیپلماسی عمل کرده و بر تعهدات خود پایبند نمادند.
سردار کلیشادی گفت: امروز بهترین سلاح‌ها و تجهیزات نظامی را در داخل کشور تولید می‌کنیم و وابستگی تسلیحاتی به خارج از مرزها نداریم.
در جوامع کوچک افراد چنانچه از درایت و آگاهی و شناخت برای مشارکت در انتخابات بهره نگیرند، به ناچار برای ورود به عرصه انتخابات وفاداری به قوم، ایل و قیبله را دستاویزی برای واگذاری نمایندگی بخش اعظمی از جامعه به یک یا چند فرد دارای صلاحیت یا فاقد قرار می دهند.


ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.