رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر خبر داد؛

دستگیری متخلفین شکار یک راس میش وحشی با همکاری اطلاعات سپاه کاشمر

شناسهٔ خبر: 147679 -
چاپ خبر چاپ خبر
مهدی جمعه پور از دستگیری متخلفین شکار یک رأس میش وحشی با همکاری عوامل اطلاعات سپاه کاشمر خبر داد و گفت: 3 نفر متخلفین به همراه لاشه یک راس میش شکار شده دستگیر و ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

مهدی جمعه پور، رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، با بیان این خبر اظهار داشت: با هوشیاری و رصد عوامل اطلاعات سپاه ناحیه کاشمر، یک فقره شکار غیرمجاز در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع سید مرتضی در ارتفاعات روستای قوچ پلنگ به یگان حفاظت محیط زیست کاشمر اطلاع رسانی شد.

وی با بیان اینکه ماموران در یک اقدام غافلگیر کننده زمانی که متخلفین در تاریکی شب قصد خروج از منطقه را داشتند جلوی آنها را مسدود کردند، افزود: در این اقدام ۳ نفر از متخلفین بهمراه لا شه یک راس میش شکار شده و سایر ادوات شکار و صید دستگیر و ۲ نفر از متخلفین نیز در تاریکی شب متواری شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: متخلفین با دستور مقام قضایی جهت شناسایی افراد متواری و سایر ابعاد جرم توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان بازداشت و پرونده ای جهت تحویل به مراجع قضایی تشکیل شد.

وی با تاکید بر اینکه به لحاظ حقوقی ضررو زیان وارد شده به محیط زیست بابت شکار یک راس میش وحشی مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال است که بایستی توسط متخلفین پرداخت شود، تصریح کرد: قانون گذار به لحاظ جنبه کیفری جرم نیز تا سه سال حبس برای شکار حیوانات حمایت شده در نظر گرفته است.

جمعه پور با اشاره به اینکه از تمامی دوستداران حیات وحش درخواست می شود هرگونه تخلفات شکار و صید را به  شماره ۰۹۱۵۷۲۲۶۴۳۲ و ۵۵۲۳۳۵۱۶ اطلاع رسانی کنند، اذعان کرد: گزارش های مردمی و حضور شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست و برخورد بازدارنده ای که ناشی از توجه ویژه حوزه قضایی به میراث طبیعی و انفال است، باعث نجات ذخایر ژنتیکی شهرستان از دست نابود کنندگان و سودجویان خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.