امام جمعه خلیل‌آباد:

بدحجابی یک فقر فرهنگی و یک بیماری است

شناسهٔ خبر: 147585 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه حجاب و عفاف در وصیت نامه های شهدا نیز حائز اهمیت است، گفت: بدحجابی یک فقر فرهنگی و بیماری است و هر چه لجاجت کنیم و بد حجاب باشیم مطمئناً در داخل قبر با حجاب خواهیم شد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به سالروز کشتار مردم مشهد در مسجد گوهرشاد به دستور رضا خان و کشف حجاب، اظهار داشت: حجاب و عفاف یک مسئله قرآنی است و خداوند نیز در سوره نور، بقره و… از مسئله عفاف صحبت کرده است.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ ریشه برای بد حجابی از لجاجت، توجیه و باور غلط از آزادی زنان و… تا رسانه های بیگانه نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: بدحجابی یک فقر فرهنگی و بیماری است و هر چه لجاجت کنیم و بد حجاب باشیم مطمئناً در داخل قبر با حجاب خواهیم شد.
امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف در وصیت نامه های شهدا نیز حائز اهمیت است که در این خصوص فرازهای زیادی وجود دارد، تصریح کرد: اخیراً برخی از بانوان ها در شهرستان مشاهده می شود که از داخل شهرستان نیستند و از حجاب خوبی برخوردار نیستند.
وی افزود: دوچرخه سواری و موتور سواری بانوان از منکرات است و نگذاریم فضای پاک شهرستان خلیل آباد آلوده شود.

وی با اشاره به روز زیارتی امام رضا (ع) در ۲۳ و ۲۵ ذی القعده، اذعان کرد: فضیلت زیارت امام رضا (ع) در این روزها نیز بسیار تاکید و توصیه شده که می تواند از نزدیک یا دور این زیارت انجام شود.

ناهیدی همچنین ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی، عنوان کرد: بهزیستی خلیل آباد در حوزه توانبخشی و اجتماعی و سبد کالا زحمات زیادی کشیده اند و باید از زحمات آنها تشکر کرد و از همه افراد یا دستگاه های دولتی و غیر دولتی که بهزیستی را همراهی کردند باید تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه بهزیستی وظایفی در بخش های مختلف نظیر توانبخشی و… دارد، تشریح کرد: ماهیانه حداقل ۱۷۲ هزار و حداکثر نیم میلیون تومان مستمری به خانواده های تحت پوشش بهزیستی پرداخت می شود.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه کمک های بلاعوص، تسهیلات اشتغال، مسکن، ودیعه و… توسط بهزیستی انجام می شود، بیان کرد: ۱۸۴ میلیون تومان در قالب یارانه به مرکز آبشار عاطفه ها پرداخت و ۸۰۰ سبدکالای طرح مومنانه توسط بهزیستی توزیع شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.