رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر خبر داد؛

دستگیری متخلفین شکار قدم و میش وحشی در کوهسرخ

شناسهٔ خبر: 147582 -
چاپ خبر چاپ خبر
جمعه پور گفت: متخلفین شکار یک راس قوچ ومیش وحشی با حضور شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان کوهسرخ دستگیر شدند.

مهدی جمعه پور، رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر، در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی اظهار داشت: پیرو گزارش دوستداران حیات وحش مبنی بر شنیدن صدای تیر در ارتفاعات روستای چلپو شهرستان کوهسرخ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سریعا به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ماموران موفق شدند در یک اقدام غافلگیر کننده دو نفر که اقدام به شکار یک راس قوچ و میش وحشی کرده بودند دستگیر کنند، خاطرنشان کرد: از متهمین یک قبضه چاقوی آغشته به خون، یکدستگاه دوربین چشمی و سر حیوان شکار شده کشف و جهت ادامه رسیدگی ضمن تشکیل صورتجلسه با دستور قضایی بازداشت شدند.

رئیس حفاظت محیط زیست کاشمر با تاکید بر اینکه به لحاظ حقوقی ضررو زیان وارد شده بابت شکار یک راس قوچ وحشی ۲۵۰ میلیون ریال است که بایستی توسط متخلف پرداخت شود، تصریح کرد: به لحاظ کیفری نیز قانونگذار تا ۳ سال حبس برای شکار حیوانات حمایت شده در نظر گرفته است.

وی در پایان اذعان کرد: از تمامی دوستداران حیات وحش درخواست داریم هر گونه تخلفات شکار و صید را به شماره ۰۹۱۵۷۲۲۶۴۳۲ و یا ۵۵۲۳۳۵۱۶ اطلاع رسانی کنند تا با حضور شبانه روزی مامورین و برخورد بازدارنده ای که ناشی از توجه ویژه حوزه قضای شهرستان کوهسرخ به حقوق عامه است، بتوانیم میراث طبیعی شهرستان را از دست نابود کنندگان تنوع زیستی نجات دهیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.