- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

۱۱ پروژه نیمه تمام مجتمع اداری خراسان رضوی نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار

به گزارش یار خراسانی، قدرت الله ابک، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌رضوی ظهر امروز در دیدار با فرماندار خلیل آباد که با حضور نماینده مردم ترشیز و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری خلیل آباد برگزار شد، با بیان اینکه ۲۵ کیلومتر طول پروژه باند دوم محور خلیل آباد به بردسکن است، اذعان کرد: ۱۳ کیلومتر این محور در حوزه خلیل آباد و ۱۲ کیلومتر در حوزه بردسکن است.

وی با اشاره به اینکه قرارداد حوزه خلیل آباد وجود دارد و دیگر نیازی به عقد قرارداد نیست، عنوان کرد: ۶۰ تیر برق در حاشیه حریم این محور در حوزه خلیل آباد وجود دارد که باعث کندی انجام این پروژه شده که حتی برخی از این تیر برق ها نیز در داخل پروژه قرار داد.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مالکان نیز برای آزادسازی زمین ها درخواست پرداخت پول نقد دارند و ما پروژه ها را از محل اوراق اجرا می شود، تشریح کرد: اگر شهرداری بپذیرد که اوراق را از ما تحویل بگیرد و پول نقد به مالکین حریم بدهد پروژه با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۱ مجتمع اداری در داخل استان وجود دارد که برای تکمیل نیازمند اعتباری بالغ بر ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان است، تاکید کرد: مجتمع اداری غیر از اعتبارات شهرستانی که در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب می شود هیچ منبع تزریق  اعتبار دیگری وجود ندارد.

ابک با اشاره به اینکه تنها راه تکمیل پروژه های مجتمع اداری، واگذاری است، بیان کرد: فرماندار می تواند واگذاری این مجتمع اداری را از سازمان برنامه و بودجه درخواست کنند و راه و شهرسازی منعی برای واگذاری پروژه به برنده مزایده ندارند.

وی همچنین در ادامه در خصوص طرح اقدام ملی مسکن در خلیل آباد، تشریح کرد: با توجه به اینکه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر خلیل آباد صورت نگرفته است بنیاد مسکن تا دوشنبه هفته آینده طرح را به اداره کل راه و شهرسازی برساند در نشستی که برگزار می شود این بحث مورد بررسی قرار گیرد.

 

باند دوم محور خلیل آباد به بردسکن از مطالبات به حق مردم است / پل کندر از نقاط بسیار حادثه خیز شهرستان است

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این نششت اظهار داشت: باند دوم محور خلیل آباد به بردسکن یکی از مطالبات دیرینه و به حق مردم شهرستان است.

وی با بیان اینکه مشکلاتی نظیر تملک اراضی و زمین ها و رعایت حریم ها نیز در محل اجرای پروژه باند دوم وجود دارد، خاطرنشان کرد: باغات زیادی نیز در حریم باند دوم وجود دارد که باید این مشکل حل شود.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه پروژه سایت اداری خلیل آباد نیز از سالیان گذشته نیمه تمام مانده است، تصریح کرد: پیمانکار این پروژه نیز اداره کل راه و شهرسازی است و تعیین تکلیف آن نیز یکی از مطالبات مردم است.

وی با اشاره به اینکه پل کندر در محل باند دوم محور خلیل آباد به بردسکن مشکلاتی وجود دارد که یکی از نقاط و تقاطع های بسیار حادثه خیز شهرستان و حتی استان است، افزود: احداث این پل هزینه بر است ولی باید این پروژه تعیین تکلیف شود.

قاسم پور با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن، اذعان کرد: با توجه به اینکه در خصوص اقدام ملی مسکن، اقدامی در خلیل آباد انجام نگرفته است، طرح باید هر چه زودتر به اداره کل راه و شهرسازی نیز ارسال شود.

 

پروژه باند دوم خلیل آباد به بردسکن نباید برای مسائل پیش پا افتاده تعطیل شود

حجت الاسلام محمدجواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: اولویت اول ما در حوزه راه و شهرسازی خلیل آباد و بردسکن، باند دوم محور بین این دو شهرستان است.

وی با بیان اینکه مردم نیز برای ناتمام ماندن باند دوم محور خلیل آباد به بردسکن معترض هستند، خاطرنشان کرد: نباید برای یکسری مسائل پیش پا افتاده عملیات اجرایی پروژه این محور تعطیل شود.

نماینده مردم ترشیز با تاکید بر اینکه هر روز که اجرای این پروژه تعطیل شود مطمئناً به ضرر پیمانکار خواهد بود، تصریح کرد: نسبت به موضوعات منطقه ترشیز نیاز است که یکسری مصوبات کشوری گرفته شود و از بودجه های ملی استفاده کنیم.

وی اشاره به اینکه خلیل آباد، کاشمر و بردسکن یکی از حادثه خیزترین مناطق موتوری در منطقه است، اذعان کرد: برای این بحث باید تدابیری اندیشیده شود تا این منطقه از نعمت راه استاندارد بهره مند شود.

انتهای پیام/