مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد خبر داد؛

پیش بینی برداشت ۱۴۰۰ تن گندم از مزارع خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 146850 -
چاپ خبر چاپ خبر
محمود شبان گفت: 400 هکتار از مزارع خلیل آباد در سال زراعی جاری زیر کشت گندم رفته که پیش بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت 1400 تن گندم برداشت شود.

محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: عملیات برداشت مزارع گندم در سال جاری از اواسط خرداد در سطح ۴۰۰ هکتار از مزارع شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری با توجه به بارندگی های مناسب پیش بینی می شود عملکرد خوبی در مزارع شهرستان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: انتظار می رود حدود ۱۴۰۰ تن گندم از سطح مزارع برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه ارقام عمده کاشت در شهرستان رقم پیشگام و پیشتاز است، تصریح کرد: عملیات برداشت گندم و جو با ۱۰ دستگاه کمباین و ۱۴ دروگر سطح شهرستان در حال انجام است و تمهیدات لازم در خصوص ضدعفونی و تامین سوخت مورد نیاز آنها لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان عزیز می تواند گندم مازاد خود را به مراکز خرید در سطح منطقه تحویل دهند، اذعان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کشاورزان باید در فصل برداشت توصیه های کارشناسان کشاورزی را رعایت کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.