فرماندار کاشمر خبر داد؛

شناسایی ۳ بنگاه اقتصادی مستعد فعالیت معین اقتصادی در کاشمر / ۱۶ پروژه نیمه تمام در کاشمر وجود دارد

شناسهٔ خبر: 146845 -
چاپ خبر چاپ خبر
مسلم ساقی با بیان اینکه 16 طرح نیمه تمام در شهرستان داریم که با پیگیری و تلاش مجموعه استانداری 5 طرح به صندوق توسعه ملی معرفی شده است، گفت: سه بنگاه اقتصادی مستعد فعالیت به عنوان معین اقتصادی در منطقه شناسایی شده و امید است با فعالیت‌های پرثمر آنها شاهد رونق اقتصادی منطقه باشیم.

مسلم ساقی، فرماندار کاشمر صبح امروز در نشست با اعضای مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی شهرستان خلیل آباد که با حضورامام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دادستان، معین های اقتصادی و جمعی از مدیران در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: پنج معین اقتصادی طی یک سال اخیر فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کردند و دستاوردهای خوبی برای منطقه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی در استان خراسان رضوی و انتخاب معین‌های اقتصادی فضای کسب و کار در شهرستان‌های استان نیز تغییر کرد و رویکرد عمرانی در روستاها به سوی اشتغالزایی سوق یافت، خاطرنشان کرد: در این مدت ۲۱ جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان برگزار و ۲۲ تفاهمنامه با سرمایه گذاری ۳۶۵ میلیارد تومان انجام شده است.

فرماندار کاشمر همچنین در ادامه تصریح کرد: ۹ طرح به کمیته تامین اعتبار مالی با اعتبار ۱۱۴ میلیارد تومان ارجاع شده که ۶ پروژه با اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان تایید شده است .

 

ثبت ۲۶۸ پروژه اقتصادی با ۱۱۳۲ شغل ایجادی توسط معین های اقتصادی کاشمر

وی با بیان اینکه کارگروه اقتصاد مقاومتی با محوریت معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری با نگاه امام جمعه کاشمر در شورای فرهنگ عمومی شروع به کار کرده است، اذعان کرد: در راستای اجرای طرح توسعه اقتصادی فرهنگی تاکنون ۳۵ پروژه فرهنگی ثبت شده و با ثبت ۲۶۸ پروژه اقتصادی ۱۱۳۲ اشتغال ایجاد شده است .

ساقی با اشاره به اینکه ۶۶ پروژه ایجادی، ۱۹۱ پروژه توسعه ای و ۹ پروژه تکمیلی از جمله پروژه های اقتصادی معین های اقتصادی است، عنوان کرد: در حال حاضر ۵۸ صندوق اعتبارات خرد در شهرستان فعالیت می کنند و ۹ تسهیلگر معرفی و آموزش دیده اند و تلاش داریم تا این تعداد افزایش پیدا کند.

وی همچنین در ادامه به عملکرد معین های اقتصادی اشاره کرد و افزود: شرکت پیشرو صالح اولین تفاهم نامه را با بانک ملی امضا کرد که در این راستا ۱۹۴ فقره تسهیلات با اعتبار ۳۰۵ میلیارد تومان پرداخت شده است و با توجه به اینکه شهرستان  در زمینه خرده مالکی رتبه اول استان را دارد، معین اقتصادی پیشرو صالح در سال جدید طرح یکپارچه سازی اراضی در سطح روستاها را در دستور کار قرار داده است.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه اولین همایش ملی پنبه با همکاری معین اقتصادی فولاد ترشیز در شهرستان برگزارشد، تشریح کرد: معین اقتصادی فولاد ترشیز در زمینه توسعه سطح زیر کشت پنبه اقدامات تاثیرگذاری انجام داده که افزایش سطح زیرکشت پنبه از ۳۰هکتار به ۱۰۰ هکتار در شهرستان و در منطقه ترشیز از ۲۰۰ هکتار به ۶۰۰ هکتار را دربر داشته است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فعالیت سازمان همیاری شهرداری ها به عنوان معین اقتصادی شهر کاشمر با حمایت از یکی از بانوان کارافرین ۲۰۰ شغل خانگی ثتبیت و ۱۰۵ شغل ایجاد شده است، بیان کرد: ۴ هزار بافنده فرش با ۷۲ هزار مترمربع تولید فرش از ظرفیتهای شهرستان است که با همکاری معین اقصادی سازمان همیاری شهرداری ها در خصوص تبلیغات و برندسازی این محصول استراتژیک اقدام شده است.

ساقی با بیان اینکه شرکت گیاهان دارویی پرند ۷ روستا از توابع بخش مرکزی با جمعیت ۵۶۴۲ نفر را تحت پوشش دارد، تاکید کرد: برگزاری اولین همایش ملی کشت توسعه گیاهان دارویی طرح مبتنی با قرارداد، اجرای ۱۳ پروژه اقتصادی، شناسایی و اعطای تسهیلات به کشاورزان نیز از اقدامات معین اقتصادی شرکت گیاهان دارویی پرند در شهرستان کاشمر محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت نوین زعفران معین اقتصادی بخش کوهسرخ با جمعیت تحت پوشش بیش از ۲۵ هزار نفر تعداد ۲۷ پروژه اقتصادی را در منطقه  ثبت سامانه کرده است، ابراز کرد: امضا تفاهم نامه ۲۰۰ پروژه میکروفاینانس و ۳ پروژه حد متوسط با بنیاد برکت و تنظیم سند توسعه بادامستان های دیم کوهسرخ از اقدامات این معین اقتصادی در منطقه است.

فرماندار با تاکید بر اینکه ۱۶ طرح نیمه تمام در شهرستان داریم که با پیگیری و تلاش مجموعه استانداری ۵ طرح به صندوق توسعه ملی معرفی شده است، اظهار داشت: در حال حاضر سه بنگاه اقتصادی مستعد برای فعالیت به عنوان معین اقتصادی در منطقه شناسایی شده و امید است با فعالیت‌های پرثمر آنها شاهد رونق اقتصادی منطقه و توانمندسازی آحاد جامعه باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.