امام جمعه خلیل آباد:

گرانی های افسار گسیخته باعث نارضایتی عمومی مردم است / تحریم‌ها چه سهمی در گرانی ۳۰ میلیونی پراید ظرف یک هفته دارند

شناسهٔ خبر: 146731 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه در هفته های اخیر شاهد نابسامانی بازار و گرانی های افسار گسیخته هستیم که موجب نارضایتی عمومی را در این شرایط سخت شده است، گفت: باید دید تحریم ها چه سهمی در گرانی 30 میلیونی پراید در عرض یک هفته دارد و این مسئله باید برای مردم روشن شود.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: در تیرماه برای ایرانیان ماه خاطرات تلخ و دردناک است حوادثی نظیر ترور شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران و… توسط آمریکای جنایتکار و همدستان آن نیز در این ماه اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه هفته اول تیرماه، هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: اصلاحات از درون و شروع سالم سازی از محیط کاری نشانه عزم جدی مسئولان قوه قضائیه در اجرای وظایف و مسئولیت ها است و اصلاحاتی که آیت الله رئیسی با ورود به این دستگاه، به کار بردند امید را برای سالم سازی به وجود آورد.

امام جمعه خلیل آباد با با بیان اینکه ورود جدی برای رونق اقتصادی و جهش تولید در سال گذشته و در این چندماه از سال جدید نیز نشان از عزم این دستگاه دارد که به بازگشایی صدها واحد تولیدی کوچک و بزرگ منتهی شد، تصریح کرد: ورود قانونی و برنامه ریزی شده قوه قضاییه در مبارزه با زمین خواری، جنگل خواری، کوه خواری و وقف خواری از جمله این عرصه ها است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: در ترشیز بزرگ ۱۲۰۰ مورد وقف داریم که تنها وقف بر حوزه های علمیه است که در زمان طاغوت یا خرید و فروش یا تقسیم و از بین رفته است و حالی کمتر شخصی حاضر می شود که این موقوفات احیا شود.

ناهیدی با اشاره به شفاف سازی حساب های معین قوه قضائیه، عنوان کرد: بیش از بیست سال بود که بیش از ۶۰ حساب در دستگاه قضایی وجود داشت  که موجب انتقادات و  جو سازی هایی مغرضانه برعلیه این دستگاه شده بود و اقدام شایسته رئیس قوه قضائیه در محدود کردن ۶۰ حساب به ۵ حساب و گزارش شفاف از عملکرد ۹۸ این قوه گامی مهم در شفاف سازی عملکرد محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی بدون ملاحظه و تعارف پاکسازی و سالم سازی از درون دستگاه و مدیران ارشد خود آغاز کرده که ستودنی و امید بخش است، تشریح کرد: از رسیدگی به مجرمانی چون روح الله زم و شناسایی و دستگیری برخی مدیران ارشد دستگاه ها و دفاع از حقوق عامه و شهروندی و دفاع از حقوق عامه مردم ایران در برابر دشمنان و استکبار و برنامه ریزی دراز مدت برای جذب جوانان مومن انقلابی کاری بس خطیر و دشواری است.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به گرانی های اخیر در بازار، تاکید کرد: در هفته های اخیر شاهد نابسامانی بازار و گرانی های افسار گسیخته هستیم که موجب نارضایتی عمومی را در این شرایط سخت فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در ماه های اخیر به خصوص از ابتدای سال ۹۹ موجی از گرانی های لجام گستیخته ای بازار را فرا گرفته است، ابراز کرد: بسیاری از کالاهای اساسی به خصوص کالاهای اساسی منزل با افزایش قیمت مواجه شده است که شرایط دشوارتری را برای مردم به خصوص آسیب دیده گان کرونایی فراهم کرده است.

حجت الاسلام ناهیدی با تاکید بر اینکه همه ساله در ابتدای سال جدید موجی از گرانی اجناس و کالا و خدمات در بخش های مختلف به راه می افتد و در سال جاری با توجه به شرایط کرونا با تاخیر در حال انجام است، بیان کرد: گروهی بر این باور هستند که شرایط سخت تحمیلی دشمن در تحریم ها روزها و ماه های آینده بروز می کند.

وی با اشاره به اینکه عامل دیگر گرانی، شرایط سخت کرونایی در ماه های اخیر و وارد آمدن خسارت های سنگین به بخش های مختلف تولید و توزیع و حمل و نقل است، افزود: باید دید تحریم ها چه سهمی در گرانی ۳۰ میلیونی پراید در عرض یک هفته دارد و این مسئله باید برای مردم روشن شود.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه اظهار کرد: عدم وجود یک نظارت هوشمند، فعال و کارآمد و مستمر در دستگاه های، نبود هماهنگی بین دو وزارت صمت و جهاد کشاورزی، وجود دلالان و سودجویان اقتصادی به ویژه در بازار ارز و طلا از عوامل گرانی های اخیر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه گروهی بر این باور هستند که نفوذی های اقتصادی در جایگاه های مهم با گرانی های مصنوعی با توجه به نابسامانی بازار در جهت تقویت نارضایتی عمومی مردمی و حاکمیت تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: همه این عوامل به نوعی در گرانی های اخیر تاثیر گذار هستند ولی باید دید سهم کدام عامل بیشتر است و وظیفه مسئولان و مردم در این خصوص چیست.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.