مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد تاکید کرد؛

لزوم مراقبت کشاورزان خلیل آبادی از سرمازدگی باغات و مزارع

شناسهٔ خبر: 140939 -
چاپ خبر چاپ خبر
محمود شبان گفت: با توجه به گزارش هواشناسی مبنی بر سردتر شدن هوا ضرورت دارد که باغداران خلیل آبادی، شرایط فنی و توصیه‌های جهاد کشاورزی را رعایت کنند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

به گزارش یار خراسانی، محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد در جمع خبرنگاران در خصوص جلوگیری از بروز خسارات احتمالی اظهار داشت: با توجه به گزارش هواشناسی مبنی بر سردتر شدن هوا ضرورت دارد که باغداران خلیل آبادی، شرایط فنی و توصیه‌های جهاد کشاورزی را رعایت کنند تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

وی همچنین ادامه داد: اتخاذ تدابیر لازم جهت تجهیز سیستم‌های گرمایشی و تأمین سوخت جایگزین گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و همچنین تدابیر لازم جهت مقابله و جلوگیری از خسارات ناشی از سرمازدگی در مزارع و باغات از موارد مهمی است که با کاهش دما به توجه نیاز دارند.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل اباد تصریح کرد: برقراری کشیک شبانه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها با توجه به کاهش دمای شبانه بین ۶ تا ۸ درجه سیلسیوس الزامی خواهد بود.

وی ضمن اعلام هشدار به بهره‌برداران و دامداران جهت حفاظت از وسایل و تجهیزات، اذعان کرد: محافظت از کندوها به دلیل سرما و تهیه و تأمین تغذیه کندوهای زنبورعسل و درزگیری و ایزولاسیون کندوها و کوچک کردن دریچه پرواز از مواردی است  که کندوداران باید مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.