امام جمعه بردسکن:

جهش تولید خود اتکایی کشور را در تمامی حوزه ها به دنبال دارد

شناسهٔ خبر: 140935 -
چاپ خبر چاپ خبر
حجت الاسلام علی اصغر امینی با بیان اینکه جهش تولید می تواند کشور را به خودکفایی و خوداتکایی برساند و این مهم مستلزم این است که در تمامی حوزه ها این شعار جنبه اجرایی پیدا کند، گفت: اگر این مهم را در بخش های مختلف اجرایی کنیم می توانیم نیاز ایران را به کشورهای دیگر به صفر برسانیم و نیازی به واردات نداشته باشیم.

حجت الاسلام علی اصغر امینی، امام جمعه بردسکن در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، ضمن تبریک سال نو و عید مبعث با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید  از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: جهش تولید می تواند کشور را به خودکفایی و خوداتکایی برساند و این مهم مستلزم این است که در تمامی حوزه ها این شعار جنبه اجرایی پیدا کند.

وی با بیان اینکه معیشت و اقتصاد مردم تنها با جهش تولید رونق پیدا می کند، خاطرنشان کرد: رونق تولید در واقع شروع کار بود و اگر بخواهیم تولید رونق بگیرد و به یک پیشرفت همه جانبه ای دست پیدا کنیم  نیازمند جهش تولید است که این مهم نیازمند تلاش همه جانبه هم دولت و هم ملت است.

امام جمعه بردسکن با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان بردسکن در حوزه معادن، کشاورزی و دامپروری و واحد های تولیدی، تصریح کرد: خوشبختانه شهرستان بردسکن در بخش معادن و کشاورزی در استان سرآمد است و برای سرعت بخشیدن به تکمیل زنجیره تولید نیازمند یک جهش در امر تولید می باشیم.

وی با تاکید بر اینکه جهش تولید باید در تمامی حوزه ها فراگیر شود و بستر ساز پیشرفت کشور جهش تولید است، اذعان کرد: اگر این مهم را در بخش های مختلف اجرایی کنیم می توانیم نیاز ایران را به کشورهای دیگر به صفر برسانیم و نیازی به واردات نداشته باشیم.

امینی بر تامین نقدینگی و سرمایه درگردش واحدهای تولیدی نیمه تمام و زیر ظرفیت تولید  تاکید کرد و افزود: دولت نیز در این رابطه می طلبد بسته های حمایتی را از صاحبان سرمایه انجام دهد که باید تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری رضایت خود را از تحقق شعار رونق تولید ابراز داشتند و باید این روند همچنان ادامه  پیدا کند، عنوان کرد: یکی از الزامات مهم در اجرایی شدن طرح مثلث توسعه اقتصادی، جهش تولید در حوزه معین های اقتصادی است که خوشبختانه این مهم در حوزه شهرستان بردسکن در حال اجرا است.

امام جمعه بردسکن با اشاره به اینکه  بردسکن در اکثر محصولات باغی و زراعی در استان دارای رتبه است، تشریح کرد: برای تکمیل این زنجیره نیازمند صنایع تبدیلی و تکمیلی  آن در حوزه شهرستان هستیم که امید است متولیان امر دراین حوزه نیز جهشی داشته باشند.

وی در پایان بر خودکفایی محصولاتی که  با معاش مردم سرکار دارند تاکید کرد و از کارشناسان بخش کشاورزی خواست دراین حوزه به صورت کار کارشناسی ورود پیدا کنند تا شاهد استقلال این بخش از کشور نیز باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.