لزوم شفاف سازی شستا درباره سعید کاردار

شناسهٔ خبر: 138934 -
چاپ خبر چاپ خبر


سعید کاردار، نهم اردیبهشت ماه امسال با حکم محمدرضوانی فر مدیرعامل شستا به عنوان معاون امور هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) منصوب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید کاردار، نهم اردیبهشت ماه امسال با حکم محمدرضوانی فر مدیرعامل شستا به عنوان معاون امور هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) منصوب شد.

کاردار پیش از این به عنوان مشاور اقتصادی محمد سرافراز رئیس صدا و سیما و پیشتر از آن هم معاون دانشجویی دانشگاه آزاد بود که بعد از مدتی، حکم مشاوری را از حمید میرزاده گرفت.

طبق اعلام رسانه ها عملکرد کاردار باعث شد که حمید میرزاده چند ماه بعد از انتصابش به عنوان مشاور و در شهریور سال ۹۵ وی را از مشاوری نیز برکنار کند.(اطلاعات روز، سه شنبه ۹ شهریور ۹۵ )

انتصاب کاردار در شستا و همان اوایل کار حاشیه های زیادی را در پی داشت  و در نهایت مهرماه امسال شبکه خبری ایرانیان در خبری اعلام کرد که صلاحیت سعید کاردار جهت تصدی معاونت امور هلدینگ های شستا توسط نهادهای نظارتی رد شده است خبری که هیچگاه توسط شستا نشینان تکذیب نشد. (شبکه خبری ایرانیان، کد خبر ۴۳۵۰۴ )

اخیراً و در اقدامی عجیب و بعد از رد صلاحیت سعید کاردار بلافاصله حکم وی برای تصدی عضویت غیرموظف هلدینگ تاپیکو به طور همزمان صادر شده و مدیرعامل شستا درصدد انتصاب وی به این سمت است.( نیوز ۳۶۵ )

سوالی که وزیر کار باید به آن پاسخ دهد این است که چرا سعید کاردار بعد از عدم تائید صلاحیت کماکان بر صندلی معاونت امور هلدینگ های شستا تکیه زده و علیرغم تاکید نهادهای نظارتی برکنار نمی شود.

سوال مهم دیگر این است که چگونه یک فرد رد صلاحیت شده مسئول انتصاب مدیران عامل و عضو هیئت مدیره شرکت های مختلف شده است.

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.