همزمان با دهه فجر صورت گرفت؛

رونمایی از ۳ طرح سرمایه‌گذاری شهرداری خلیل‌آباد با ارزش ۲۸۰ میلیارد ریال

شناسهٔ خبر: 138423 -
چاپ خبر چاپ خبر
همزمان با دهه مبارک فجر سه طرح سرمایه‌گذاری شهرداری خلیل‌آباد با عنوان اقامتگاه بومگردی، مجتمع پذیرایی اقامتی و مجموعه تفریحی توریستی آبگرم خلیل‌آباد با ارزش سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد ریال رونمایی شد.

به گزارش یار خراسانی، هادی گوهریان، شهردار خلیل‌آباد در آیین رونمایی از طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرداری خلیل‌آباد اظهار داشت: باید قبول کنیم سال ۹۸ و سال ۹۲ سال فشار اقتصادی است و بیشترین افراد و ارگان‌هایی که در این فشار اقتصادی آسیب پذیر باشند ارگان‌هایی است که نهایتاً در جریان و متن تحریم‌ها قرار دارند.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها هم به‌عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی که اتکایی به بودجه دولتی ندارند یا کم و محدود هست قطعاً با برنامه‌ریزی‌های لازم را برای برون‌رفت از این شرایط داشته باشند و تنها برنامه ما و کاری که ما می‌توانیم بکنیم فقط و فقط ورود بخش خصوصی به مجموعه سرمایه‌گذاری شهرستان است.

شهردار خلیل‌آباد با بیان اینکه رویکردی که برای توسعه شهرستان خلیل‌آباد بررسی کردیم و به آن رسیدیم رویکرد گردشگری و ورود گردشگر و توریسم به منطقه است، خاطرنشان کرد: ورود به بحث‌های زیرساختی و توسعه سرمایه‌گذاری از جمله اولویت‌های شهرداری در شهر بود.

وی با تأکید بر اینکه بعد از ۱٫۵ سال تلاش ۳ تا پروژه بسیار بزرگ در مجموعه شهرستان تقریباً نهایی شد، تصریح کرد: مجتمع اقامتی در پارک جنگلی خلیل‌آباد یکی از این پروژه‌ها است، شهرداری همه‌ساله بالغ‌بر ۵ میلیارد تومان در ۲۵ هکتار پارک جنگلی هزینه می‌کند بدون اینکه یک ریال درآمدی داشته باشد.

گوهریان با اشاره به اینکه با توجه به اینکه در سه تا شهرستان خلیل‌آباد، کاشمر و بردسکن تالار اختصاصی مراسمات نداریم قراردادی با یک شرکت معتبر به جهت طراحی تالار پذیرایی شهرستان خلیل‌آباد با حوزه نفوذ ۵۰۰ هزار نفر بسته شد، اذعان کرد: این تالار می‌تواند مراسمات مختلف مذهبی، اداری، عروسی و… را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه دومین کار شهرداری احیای اقامتگاه بوم گردی است، خانه خاکپورها خریداری‌شده و طرحی در تهران رقم خورده است و خیابان امام از ورودی خیابان مکارم تا میدان مرکزی بسته خواهد شد، عنوان کرد: این فضا پیاده راه با آلاچیق‌های مختلف و کاربری‌های مختلف خواهد بود که می‌تواند عرضه محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی شهرستان در این فضا انجام شود.

شهردار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه حمام آقا و بازارچه قدیم خلیل‌آباد و این اقامتگاه بوم گردی احیاء خواهند شد، تشریح کرد: طراحی کار انجام‌شده و این طرح با ارزش سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

وی پروژه مجموعه تفریحی و توریستی آبگرم خلیل‌آباد یا منطقه نمونه گردشگری خارزنج را سومین طرح سرمایه‌گذاری شهرداری خلیل‌آباد دانست و بیان کرد: از بزرگ‌ترین آرزوی هر خلیل‌آبادی احیای آبگرم خلیل‌آباد بود که در دستور کار شهرداری قرارگرفته که با ارزش سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال طراحی‌شده است.

گوهریان با بیان اینکه این طرح در دو مرحله اجرا می‌شود که اولین فاز در بند خاکی شامل رودخانه مصنوعی، ساختمان‌های توریستی و جاده سلامت اجرا خواهد شد، اذعان کرد: امیدواریم سرمایه‌گذاران برای اجرای این طرح‌ها ورود پیدا کنند و طی چند روز آینده این طرح در روزنامه‌ها برای جذب سرمایه‌گذار آگهی خواهد شد.

در حاشیه رونمایی از طرح های سرمایه گذاری شهرداری خلیل آباد از پروژه های در حال ساخت شهرداری بازدید شد و همچنین با حضور مسئولان نمایشگاه رضوی در محل شهرداری افتتاح شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.