همزمان با دهه فجر صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ۱۰ پروژه بخش کشاورزی در خلیل‌آباد

شناسهٔ خبر: 138297 -
چاپ خبر چاپ خبر
هم‌زمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، 10 پروژه بخش کشاورزی بااعتباری بالغ‌بر 17 میلیارد ریال در شهرستان خلیل‌آباد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش یار خراسانی، محمود شبان، مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان که با حضور مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: در هشتمین روز از دهه فجر ۱۰ پروژه بخش کشاورزی در شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه ۸ طرح تجمیع آبیاری کم‌فشار چاه موتور بااعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد ریال در شهر خلیل‌آباد و روستاهای مزده، ابراهیم‌آباد، نصرآباد و جابوز به بهره‌برداری رسید که ۱۲ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات بلاعوض دولتی و الباقی خودیاری کشاورزان بوده است، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در سطح ۲۷۷ هکتار از اراضی و باغات شهرستان اجراشده است.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد همچنین در ادامه با تأکید بر اینکه ایران از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که از ذخایر زیادی برخوردار است ولی متأسفانه در مورد آب با مشکل مواجه است، تصریح کرد: استفاده از سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار می‌تواند تا حد زیادی به رفع این مشکل کمک کند.

وی با اشاره به اینکه از کلیه متقاضیانی که خواستار اجرای طرح تجمیع آبیاری کم‌فشار هستند می‌توانند با مراجعه به اداره امور فنی و زیر بنایی شهرستان تشکیل پرونده دهند، اذعان کرد: آبیاری‌های کم‌فشار یکی از روش‌های اساسی و مهم در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است.

شبان در ادامه عنوان کرد: در ۶۵ چاه موتور شهرستان طرح تجمیع آبیاری انجام‌شده است که تا به امروز ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتباری بلاعوض هزینه شده است.

وی در پایان به افتتاح و بهره‌برداری از ۲ گلخانه در شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح گلخانه‌ها بااعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در کندر و خلیل‌آباد به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.