گردن حلقه نیویورکی های وزارت امور خارجه در مقابل آمریکا کج است/ مصلحت اندیشی ظریف با "پیام مذاکره" به سبک پدر معنوی اعتدال!

شناسهٔ خبر: 137584 -
چاپ خبر چاپ خبر


حامیان مذاکره با آمریکا از مثلث عزت، حکمت و مصلحت، صرفا مصلحت آن را می فهمند، مصلحتی که پدر معنوی طیف اعتدال، مرحوم هاشمی رفسنجانی در کشور جا انداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، خداوند در مورد یکی از راهبردهای حکمرانی فرعون می فرماید: فَاسْتَخَفَّ قَوْمَهُ فَأَطَاعُوهُ إِنَّهُمْ کَانُوا قَوْمًا فَاسِقِینَ /الزخرف، ۵۴، یعنی او قوم خود را تحقیر می کرد و قوم او برای فرار از "تحقیر"، از او اطاعت می کردند چون قومی "فاسد" بودند!!

امروزه نظام سلطه و بویژه هژمونی آمریکا بر چنین اصولی استوار شده است، آنها با قدرت نظامی، علمی، سیاسی، فرهنگی و رسانه ای، مردم جهان و سردمداران فاسد کشورها را تحقیر می کنند، روسای دولت ها نیز برای درا مان ماندن از تحقیرها، خود را تسلیم محض خواسته های آمریکا می کنند، جالب اینکه قرآن اشاره می فرماید، راهبرد تحقیر و اطاعت، وقتی نتیجه می هد که مخاطب، قوم فاسدی باشند.
 
در ایران علاوه بر تلاش برای تحقیر دولت و ملت، تلاش برای فاسد سازی نیز با وسواس خاصی دنبال شد، به یاد دارم که پرفسور حمید مولانا در کلاس درس به نکته عجیبی اشاره کرد، ایشان گفت: "به نظر من مهمترین استراتژی دشمن در ایران، پیاده کردن استراتژی فاسد سازی بوده است، از فاسد کردن مسئولین و خانواده های آنها تا توده مردم"! رابطه زبان و دست رابطه معکوسی است، هر کجا دست دراز شد، زبان کوتاه می شود و هر کجا مناعت طبعی بود و دست دراز نشد، زبان دراز می شود.
 
اگر دیدید که مجمد جواد ظریف در چنین شرایط حساسی در مصاحبه با اشپیگل برای آمریکا پیام مذاکره و صلح می فرستد و ترامپ دلقک با یک جوابی کوتاه و سخیف، آن هم به زبان فارسی او را به تمسخر می گیرید، تعجب نکنید حلقه نیویورکی ها در وزارت امور خارجه سالهاست که در مقابل آمریکا گردنشان کج و دستشان دراز است. 
 
این جماعت از مثلث عزت، حکمت و مصلحت، فقط مصلحت آن را می فهمند آن هم نه مصلحت به معنای فقه شیعه، بلکه مصلحتی که پدر معنوی طیف اعتدال، مرحوم هاشمی رفسنجانی در کشور جا انداخت.
 
انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.