نامزد ریاست‌جمهوری افغانستان: مردم نسبت به نقشه‌های شوم آمریکا هوشیار باشند

شناسهٔ خبر: 137094 -
چاپ خبر چاپ خبر


رهبر حزب کنگره ملی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در واکنش به تلاش‌ یک مولوی افراطی برای ایجاد تفرقه مذهبی گفت که مردم افغانستان باید نسبت به تلاش‌های آمریکا برای بحران‌سازی و دیگر نقشه‌های شوم آن هوشیار باشند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبداللطیف پدرام» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان و رهبر حزب کنگره ملی این کشور با انتشار پیامی خطاب به مردم افغان نوشت: «اِشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند. نئولیبرالیسم که آمریکا نوک پیکان آن است، دست اندرکار بحران‌سازی‌های خطیر و سودجویانه در جهان و به ویژه منطقه و حوزه‌ی تمدنی ماست».

وی افزود: باید هوشیار باشیم که عدالت‌خواهی اجتماعی و انسانی و طبقاتی را با عَلَم کردن موضوعاتی فرعی بر مبارزه علیه استثمار، استعمار و اشغالگری به حاشیه نرانند.

پدرام با اشاره به اظهارات مولوی انصاری در غرب افغانستان درباره سلب‌کردن شیعیان از ساختار سیاسی این کشور نیز گفت که شریعت خدا یکی است و سنی و شیعه ندارد، شهروندان حق ابراز نظر دارند که البته باید مسئولانه و آگاهانه باشد.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان درباره تلاش‌های واشنگتن برای ایجاد بحران در افغانستان نیز گفت: با توجه به خطیر بودن اوضاع و نقشه‌های شوم آمریکا و متحدانش در منطقه باید هوشیار بود، زیرا جنگ مذهبی به نفع افغانستان نیست.

وی ادامه داد: اگر قرار است چیزی را زیر سؤال ببریم و به آن اولویت دهیم حضور اِشغالگران است که باید علیه آنها متحد شویم.

تلاش مولوی افراطی برای ایجاد تفرقه مذهبی در غرب افغانستان
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان: ترور سردار سلیمانی نمونه آشکار تروریسم دولتی است
«عبدالطیف پدرام»: حضور «مالکانه» ترامپ در «بگرام» تحقیر مردم افغانستان بود

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان پیش از این نیز در واکنش به ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی توسط آمریکا این اقدام را خلاف قوانین بین‌المللی و نمونه آشکار تروریسم دولتی دانسته بود.

وی همچنین گفته بود: مبارزه و مقاومت در برابر سلطه‌طلبی آمریکا حق مسلم دولت‌ها و کشورهای منطقه است و رژیم آمریکا منبع شرارت‌های بسیاری در جهان و منطقه ما بوده است.

انتهای پیام/.لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.