رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد خبر داد؛

اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی حفاظت محیط زیست در جامعه / زنان نقش کلیدی در حفاظت از محیط زیست دارند

شناسهٔ خبر: 136962 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد با بیان اینکه زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش کلیدی در حفاظت از محیط زیست دارند و آموزش و فرهنگ‌سازی در این خصوص اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت، گفت: کارگاه آموزشی خانواده مقاوم با موضوع زن و محیط زیست در هفته هوای پاک، دهه فجر و هفته زن در شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش یار خراسانی، سعید شفیعیان، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگاه آموزشی خانواده مقاوم با موضوع زن و محیط زیست با مشارکت اداره حفاظت محیط زیست و بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه خلیل‌آباد برگزار شد.

وی ادامه داد: این برنامه به‌عنوان نخستین برنامه از مجموعه آموزش‌های “زنان و محیط زیست” است که در سه مقطع زمانی  هفته هوای پاک، دهه فجر و هفته زن جهت بانوان شهرستان خلیل‌آباد برگزار خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلیل‌آباد با بیان اینکه زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش کلیدی در حفاظت از محیط زیست دارند و آموزش و فرهنگ‌سازی در این خصوص اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بسیج جامعه زنان، آموزش‌وپرورش و کمیته بانوان شهرستان در تداوم این برنامه‌ها با اداره حفاظت محیط زیست مشارکت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه موضوعاتی چون هوای پاک، مدیریت پسماند در خانه، مدیریت مصرف، حفظ طبیعت و تنوع زیستی، کنترل آلودگی‌ها نیز از جمله مباحث هستند که در این کارگاه‌ها مطرح می‌شود، تصریح کرد: این برنامه آموزشی با حضور بیش از ۳۵ نفر از بانوان در محل مسجد جامع روستای جابوز این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.