اظهارات روحانی علیه شورای نگهبان مغرضانه و جانبدارانه است/ شورای نگهبان حتما باید نظارت بیشتری کند

شناسهٔ خبر: 137574 -
چاپ خبر چاپ خبر


نماینده مردم خمینی شهر درباره انتقاد خارج از عرف رئیس جمهور به عملکرد قانونی شورای نگهبان گفت: اظهارات حسن روحانی علیه شورای نگهبان کاملاً مغرضانه، یک سویه و جانبدارانه است؛ به هیچ وجه چنین اظهاراتی، سخنان رئیس جمهوری که سوگند یاد کرده و خود را حقوقدان می داند، نیست.

«سیدمحمدجواد ابطحی» نماینده مردم خمینی شهر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور که به انتقاد از شورای نگهبان پرداخته بود، اظهار داشت: بنده در همین رابطه در صحن مجلس تذکر دادم. مثل اینکه آقای روحانی نمی خواهد این روزهای پایانی دولتش با امید و تدبیر سپری شود.

وی تصریح کرد: آیا آقای روحانی پس از ۷ سال باید تردید داشته باشد؟ او باید صحبت ها و اظهاراتش را بررسی کند و ببیند که آیا این صحبت ها برای مردم دلگرم کننده است یا دلسرد کننده؟ دشمنان هم همین را می خواهند که مردم دلسرد شوند. چرا رئیس جمهور در راستای مطامع دشمنان قدم بر می دارد؟

 

روحانی نباید به خاطر منسوبین از نظام انتقام بگیرد

نماینده مردم خمینی شهر خاطر نشان کرد: روحانی باید عملکردش را خودش بسنجند و نباید به خاطر برخی از منسوبینش که ردصلاحیت شدند، از نظام انتقام بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که "آیا اظهارات رئیس جمهور از موضع بی طرفی است؟" گفت: خیر؛ اظهارات حسن روحانی علیه شورای نگهبان کاملاً مغرضانه، یک سویه و جانبدارانه است؛ به هیچ وجه چنین اظهاراتی، سخنان رئیس جمهوری که سوگند یاد کرده و خود را حقوقدان می داند، نیست. الفبای حقوق هم به روحانی نمی گوید که این مطالب را مطرح کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: شورای نگهبان حتما باید نظارت بیشتری کند. چراکه این فشارها بر روی شورای نگهبان نشان دهنده این است که منفعتی در کار برخی از افراد است. 

 

جریان اصلاحات به دنیال توجیه شکست خود هستند

ابطحی ادامه داد: جریان اصلاحات می دانند با عملکردی که داشتند نه مجلس را خواهند داشت و نه ریاست جمهوری را؛ بر همین اساس تمام تلاش‌شان را می کنند تا شکست خود را توجیه کنند.

وی در پایان به انتخابات شورای شهر اشاره کرد و گفت: در شورای شهر که نظارت شورای نگهبان وجود نداشته است و همه داوطلبین تائید شدند که در ادامه مشاهده کردیم ۱۰۰ نفر از آن ها به سبب تخلفات مختلف دستگیر و مجازات کردند؛ آیا این ربطی به شورای نگهبان دارد، آقای روحانی به جای انتقاد از دیگران باید عملکرد دولتش را بهبود ببخشد.

انتهای پیام/

 

 ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.