امام جمعه خلیل آباد:

دشمنان به دنبال عوض کردن جای شهید و جلاد هستند / قوه قضائیه عناصر اصلی و فرعی آشوب های اخیر زودتر مجازات کند

شناسهٔ خبر: 132381 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه قوه قضائیه عناصر اصلی و فرعی آشوب های اخیر را هر چه زودتر متناسب با جرم خود، مجازات کند، گفت: رسانه های داخلی و مردم باید مراقب باشند که دشمنان با فضا سازی نادرست دوباره به دنبال عوض کردن جای شهید و جلاد هستند تا اغتشاشگران داعشی صفت را مظلوم جلوه دهند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به آشوب های اخیر کشور، اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبری آب سردی بر شعله های اغتشاشگران بود.

وی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری به چند بُعد توجه داشت و در این پیام از ساختارهای قانونی و دولت مستقر حمایت کردند، افزود: وقتی تصمیمی را سران قوا گرفتند مقام معظم رهبری از این تصمیم حمایت کردند و مشابه آن در زمان امام (ره) و دفاع مقدس و بحث آتش بس را دیده ایم.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه اگر حمایت رهبری نبود یک نوع اختلاف و جدایی بین سران قوا پیش می آمد که با این حمایت همان اتحاد و انسجام حفظ شد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تأیید کردند که مردم مشکلات و نارضایتی دارند و از اعتراض به حق مردم حمایت کردند.

وی با اشاره به اینکه سخنرانی مقام معظم رهبری بهانه های فرصت طلبان را خنثی کرد و مردم راه خود را از فرصت طلب‌ها جدا کردند، تصریح کرد: مردم به استکبار جهانی جواب دندان شکنی دادند و دنیا متوجه شد که این قدرت های پوشالی پس از شکست های سیاسی، نظامی و امنیتی در آشوب های نیابتی هم شکست خورده اند.

ناهیدی با بیان اینکه اصل موضوع هدفمندی یارانه ها و سهمیه بندی بنزین مورد تأکید همگانی است و مقام معظم رهبری به درستی بر آن صحه گذاشتند، اذعان کرد: دولت سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می کند که ۳۰۰ هزار میلیارد آن مخصوص یارانه پنهان انرژی است.

وی با تاکید بر اینکه یارانه انرژی در سال جاری ده برابر بودجه عمرانی کشور بود و اکثر آن صرف افراد ثروتمند می شده است، عنوان کرد: بخشی از انرژی ما قاچاق می شود و در داخل هم مصرف بهینه سوخت انجام نمی شود و اگر بنزین سهمیه بندی نمی شد در عرض سه سال دوباره به واردکننده بنزین تبدیل می شدیم.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه اگر این اتفاقات با مردم در میان گذاشته می شد و مردم را قانع می کردند مطمئناً شاهد این همه تبعات منفی در کشور نبودیم، تشریح کرد: انتظار بود دولت قبل از این اتفاق با فراهم کردن زیرساخت ها نظیر افزایش جایگاه CNG و خودروهای گاز سوز، پرداخت یارانه حمایتی قبل از اجرای طرح و… رخ می داد.

وی همچنین در ادامه بیان کرد: برخی از نمایندگان به جای فراهم کردن طرح های دو و سه فوریتی و برخی استعفاهای نابهنگام، با تدابیر مناسب تر در مورد چگونگی طرح باید برای تداوم یا اصلاحات مورد نظر در فرصت مناسب اقدام می کردند.

حجت الاسلام ناهیدی با اشاره به اینکه دولت باید برای جلوگیری از افزایش قیمت ها در کالاهای دیگر اقدام کند، تاکید کرد: علاوه بر دولت، مجلس و قوه قضاییه از طریق مجاری در اختیار خود و ابزار نظارتی خود بر روند اجرای این طرح به درستی نظارت کنند.

وی ادامه داد: نظارت بر ساخت خودروها و قطعات نامرغوب و توسعه تجهیزات سوخت ارزان نظیر گاز، جلوگیری از فرار مالیاتی و… در این قسمت قابل توجه است و باید از نظرات کارشناسان صاحب نظر مؤمن و انقلابی و جوان استفاده کنند.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه مسئولان مربوطه برای درد دل‌های مردم گوش باشند و اشتباهات خود را بپذیرند و عذرخواهی لازم را داشته باشند، ابراز کرد: قوه قضائیه باید عناصر اصلی و فرعی که خسارت های جانی و مالی زیادی به کشور وارد کردند را هر چه زودتر متناسب با جرم خود مجازت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رسانه های داخلی و مردم باید مراقب باشند که دشمنان با فضا سازی نادرست دوباره به دنبال عوض کردن جای شهید و جلاد هستند و اغتشاشگران داعشی صفت را مظلوم جلوه دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.