امام جمعه بردسکن:

دشمنان به جامعه‌ای که اقتصاد ضعیف دارد زودتر حمله می‌کنند / معیشت مردم باید تأمین شود تا آسایش و آرامش داشته باشند

شناسهٔ خبر: 132092 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه بردسکن با بیان اینکه معیشت مردم باید تأمین شود تا آسایش و آرامش داشته باشند، تشریح کرد: برخی اقدامات معیشت مردم را آسیب می زند و دشمنان از همین موضوع استفاده می‌کنند و منشأ حوادث اخیر اقتصادی بود و منشأ آن مسئله‌ای بود که می شد بهتر مدیریت شود ولی متأسفانه این کار انجام نشد و این مصیبت‌ها برای کشور به وجود آورد.

به گزارش یار خرسانی، حجت‌الاسلام علی‌اصغر امینی، امام جمعه بردسکن، امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان و همایش اقتدار بسیج شهرستان خلیل‌آباد که در حسینیه ابوالفضلی شهر خلیل‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: یکی از آرزوهای دشمنان با استفاده و توجه از آیات قرآن، این است که دوست دارند که ما از دو موضوع سلاح و ثروت خودمان غفلت کنیم.

وی با بیان اینکه قدرت موشکی ایران دستاورد بچه‌های انقلاب است و دشمنان به دنبال این هستند که ما از این سلاح غفلت کنیم تا دشمن هر زمان خواست به ما یورش ببرد، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال این است که ما از ثروت خود غفلت کنیم چون وقتی یک جامعه‌ای اقتصاد ناتوان و ضعیفی داشته باشد دشمنان زودتر بر آن جامعه حمله خواهند کرد.

امام جمعه بردسکن با تأکید بر اینکه مسئولان یک نظام باید سه موضوع امنیت جامعه، عدالت و آسایش را برای مردم یک جامعه فراهم کند، تصریح کرد: مردم به امنیت یک جامعه نیاز مبرم دارند و دشمنان در برنامه‌ریزی‌ها اولین نقطه‌ای که در کشور ما هدف قرار می دهند بحث ایجاد ناامنی است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از اعتراضات به‌حق مردم سوءاستفاده می‌کنند و اعتراضات را به اغتشاش درگیری و ناامنی تبدیل می‌کنند، اذعان کرد: اگر نیاز مردم به امنیت در داخل کشور تأمین نشد مطمئناً به‌جایی پناه می‌برند که امنیت آن‌ها را تأمین کند.

امینی با بیان اینکه دشمنان و استکبار جهانی با تبلیغات واهی، خود را مظهر عدالت معرفی کرده است، عنوان کرد: این‌همه ظلم و جنایت و خونریزی را در دنیا انجام می‌دهد ولی صدای رسا و تبلیغاتی دارد و خود را به‌عنوان منجی عالم و ایجادکننده عدالت معرفی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه معیشت مردم باید تأمین شود تا آسایش و آرامش داشته باشند، تشریح کرد: برخی اقدامات معیشت مردم را آسیب می زند و دشمنان از همین موضوع استفاده می‌کنند و منشأ حوادث اخیر اقتصادی بود و منشأ آن مسئله‌ای بود که می شد بهتر مدیریت شود ولی متأسفانه این کار انجام نشد و این مصیبت‌ها برای کشور به وجود آورد.

امام جمعه بردسکن با اشاره به اینکه افرادی که از سوی دشمن اجیرشده بودند بیش از ۲ هزار میلیارد تومان طی ۱٫۵ روز خسارت به کشور وارد کردند، بیان کرد: بی‌تدبیرهایی که اتفاق افتاد و نتوانستند مدیریت کنند و مردم را توجیه و اغنا کنند باعث وارد شدن این خسارت بزرگ به کشور شد.

وی با بیان اینکه مگر نفت و بنزین ثروت این ملت نیست چرا باید این ثروت بازیچه دست دشمنان اسلام قرار گیرد، آیا مسئولان در این رابطه وظیفه‌ای نداشتند، تأکید کرد: دشمنان دوست دارند با آن‌ها پای میز مذاکره بنشینید و بعد از مذاکره، نرمش را از شما می‌خواهند و بعد از نرمش، سازش را از شما طلب می‌کنند.

حجت‌الاسلام امینی با تأکید بر اینکه باید سرگذشت یاسر عرفات، حسنی مبارک، قذافی و… که با آمریکا سازش کردند را مطالعه شود تا نتیجه سازش با دشمن را متوجه شد، ابراز کرد: سازش، نرمش و زانو زدن در برابر دشمن به معنای ذلیل و خار شدن در برابر خدا و بنده خدا است.

وی با اشاره به اینکه رنج و فشار و زحمت مردم یکی از مسائلی است که دشمنان خیلی دوست دارند، افزود: تا زمانی که ما از کلمه اسلام دست برنداریم مطمئناً آن‌ها دست از سر ما بر نخواهند داشت حتی اگر تمام صنایع دفاعی و موشکی خود را به آن‌ها بدهیم.

امام جمعه بردسکن با بیان اینکه تغییر در باورها، تفکر و اندیشه‌ها، رفتار و ساختار جامعه از اهداف دشمن است، اظهار داشت: ساختار نظام جمهوری اسلامی بر مبنای قرآن، آیات، سنت، عقل و اجماع است و یک ساختار دینی دارد و اگر دشمن موفق شود در باورها، تفکر و رفتار ما تغییر ایجاد کند مطمئناً تغییر ساختار برای او آسان خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه ترویج و افزایش فساد اقتصادی، اداری، اخلاقی، اجتماعی و خانوادگی، ایجاد تفرقه‌های قومی، سیاسی، صنفی و… نیز از تاکتیک‌های دشمن برای این تغییرات و رسیدن به اهداف است، خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات باید گوش‌ها و هوش‌های خود را بالاتر ببریم و به افرادی رأی بدهیم که درد مردم را چشیده باشند و بدانند درد مردم چیست.

امینی با اشاره به اینکه قانون را مجلس وضع می‌کند و دولت مجری قوانین مجلس است و همه این اتفاقات وابسته به رأی خود مردم است، تصریح کرد: بصیرت، آگاهی بسیجی و ملی ما می‌تواند کشور را به اوج یا ذلت بکشاند و وحدت خودمان را باید همیشه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی به‌خصوص در نسل جوان، سیاه نمایی دستاوردها، بزرگ‌نمایی ضعف‌ها و کوچک نمایی کارهای مهم انجام‌شده از تاکتیک‌های دشمن است، اذعان کرد: دشمنان به دنبال این هستند که ما از انقلاب خودمان ناامید شویم.

امام جمعه بردسکن در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت‌های اصلی انقلاب زنده بماند، عنوان کرد: گاهی با بسیجیان بی‌مهری می‌شود ولی نباید بسیجی خسته شود.

انتهای پیام/

 

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.