امام جمعه کاشمر:

آیت الله مدرس شهید سیاست و دیانت بود / نمایندگان مجلس باید از شهید مدرس الگو بگیرند و درگیر جوسازی ها و تهدیدها نباشند

شناسهٔ خبر: 132384 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه کاشمر با بیان اینکه آیت الله مدرس شهید سیاست و دیانت بود، گفت: شهید مدرس در مجلس بر اساس ایمان و باور خودش از لوایح دفاع یا انتقاد می کرد و درگیر جوسازی، تهدید و ... نمی شد و دنبال رو غربی ها نبود و نمایندگان مجلس باید از مدرس الگو بگیرند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: در آشوب های اخیر مردم بودند که علیه بی عدالتی، اغتشاش و محکوم کردن فتنه، بدون هیچ اطلاعیه و فراخوانی قیام کردند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مردم وقتی متوجه شدند فتنه ای در کار است ابتدا صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و بعد به صحنه آمدند و از فرمایش رهبر خود مبنی بر هوشیار بودن و جداکردن صف خود از اعتشاشگران حمایت کردند.

خطیب جمعه کاشمر با بیان اینکه این هوشیاری باید استمرار داشته باشد زیرا هر لحظه ممکن است توطئه ای در کار باشد، تصریح کرد: هیچ عاملی در دنیا برای نگه داشتن مردم در هر صحنه ای برای اقامه عدل و دفع فتنه ها نافذ تر از فرمان ولی فقیه نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم زمانی که حرف دین، خدا، رهبر و اقتدار پیش می آید با قدرت در صحنه حاضر می شوند، اذعان کرد: هدایت ها و رهبری های امام جامعه باعث می شود که مردم در صحنه باشند و برای اقامه عدل تلاش کنند.

طباطبایی با اشاره به سالروز شهادت آیت مدرس (ره)، شهید سیاست و دیانت، عنوان کرد: انصافاً ما آن طور که باید شهید مدرس را نشناخته ایم با توجه به این که در کنار این عالم وارسته هستیم و باید شخصیت شهید مدرس به مردم به خصوص نسل جوان معرفی شود.

وی با بیان اینکه خیلی از روشنفکرنماها در زمان مدرس می گفتند که دین از سیاست جداست ولی مدرس گفت دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ما است، تشریح کرد: مدرس اعتقاد واقعی به ولی فقیه داشت و پیش بینی می کند که روزی حکومت اسلامی در ایران به واسطه ولی فقیه تشکیل می شود.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه شهید مدرس در مجلس بر اساس ایمان و باور خودش از لوایح دفاع یا انتقاد می کرد و درگیر جوسازی، تهدید و … نمی شد و دنبال رو غربی ها نبود، بیان کرد: برخی نمایندگان متاسفانه در مجلس می گویند اگر Fatf اجرا نشود وضع ما بد می شود.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان باید از مدرس الگو بگیرند که یک تنه از قانون خدا دفاع می کرد، تاکید کرد: نماینده باید از دین مردم دفاع کنند مردم واقعا افرادی می خواهند که از حقوق، باورها و ارزشهای مردم در مجلس دفاع کند

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.