آلایندگی برخی شهرهای تهران به مرز ۲۰۰ رسید/ استاندار: باران هم از پس آلودگی برنیامد

شناسهٔ خبر: 131363 -
چاپ خبر چاپ خبر


مدیرکل محیط‌زیست استان تهران گفت: شاخص آلایندگی برخی شهرهای استان تهران روی عدد ۱۹۰ قرار گرفته است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عصر امروز با حضور نمایندگانی از دستگاه‌ها و سازمانهای مختلف اعم از آموزش و پرورش، شهرداری تهران، محیط زیست تهران، دانشگاه شهید بهشتی و… به‌ریاست انوشیروان محسنی بندپی تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه نمایندگان دستگاه‌های مختلف گزارشی را از وضعیت آلودگی هوای تهران در روزهای گذشته، امروز و پایداری شرایط در روز چهارشنبه ارائه کردند.

در این جلسه محمودی مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به تشکیل جلسه کمیته اضطراری هوا در روز یکشنبه گذشته اظهار کرد: در این جلسه تصمیماتی گرفته شد و در واقع شاخص آلودگی هوا در روزهای گذشته بین ۱۰۳ و ۱۱۱ بوده است؛ اما بر اساس آماری که در حال حاضر اخذ کرده‌ایم شاخص آلودگی به ۱۳۰ رسیده است که البته این میزان به ساعت ۳ بعدازظهر مربوط می‌شود.

وی گفت: البته در برخی شهرستانهای استان تهران شاخص آلودگی به مرز ۱۹۰ رسیده است که از این شهرستانها می‌توانیم به قرچک و رباط‌کریم اشاره کنیم.

به گزارش تسنیم، در ادامه جلسه انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به تصمیماتی که روز یکشنبه در جلسه کارگروه اضطراری برای تهران اتخاذ شد، گفت: در جلسه قبلی مصوب شد که محدودیتی برای تردد خودروهای شخصی ایجاد شود و در واقع تعرفه ورود به محدوده طرح ترافیک و کنترل هوا ۵۰درصد افزایش پیدا کند، همچنین در این جلسه مصوب شد که قیمت بلیت مترو و اتوبوس ۵۰درصد کاهش پیدا کند که امیدواریم این موارد از سوی شهرداری تهران اعمال شده باشد.

وی با بیان اینکه در جلسه قبلی پیش‌بینی شد که شاخص آلودگی هوا تا روز سه‌شنبه از مرز ۱۵۰ نخواهد گذشت، گفت: پایش‌هایی که انجام شده است این موضوع را اثبات می‌کند و این در حالی است که ما در  10 نقطه از منطقه تهران شاهد بیشترین میزان آلودگی بوده‌ایم و از این مناطق می‌توان به تربیت مدرس، پیروزی‌، شادآباد، شریف، شهر ری، شهرداری منطقه ۱۰، شکوفه، پاسداران، و علم و صنعت اشاره کرد.

بندپی همچنین با اشاره به تعطیلی مدارس ابتدایی، پیش‌دبستانی و مهدهای کودک و همچنین مدارس استثنایی در شهر تهران و شهرستانهای ری، پیشوا، قرچک، ورامین و قیام‌دشت، گفت: براساس بند ۳ قانون آلودگی هوا مجریان دستگاه‌ها باید با مرخصی والدینی که مدارس فرزندانشان تعطیل است، موافقت کنند.

وی همچنین با اشاره به گزارشات هواشناسی گفت: از پنجشنبه شاهد بارندگی در شهر تهران خواهیم بود و امیدواریم شرایط بهتری در روزهای آتی برای شهر تهران ایجاد شود.

استاندار تهران همچنین با ابراز اینکه "سالهای گذشته در آذرماه و دی‌ماه شاهد وارونگی هوا بودیم"، گفت: امسال این شرایط کمی زودتر به‌سراغ تهران آمده و بارشهایی که هفته‌های گذشته شاهد بودیم نتوانسته مشکلات را حل کند.

وی با تأکید بر اینکه "باید توجه بیشتری به سلامت جامعه داشته باشیم"، گفت: ما به‌عنوان متولی سلامت آحاد جامعه و براساس قانون بر این نکته تأکید داریم و بر همین اساس تعطیلی مدارس را در روز چهارشنبه تصویب کرده‌ایم.

پورسیدآقایی: اعضای شورای شهر طرح بهتری برای کاهش آلودگی هوا دارند ارائه کنند
مدارس ابتدایی شهر تهران چهارشنبه تعطیل شد
توزیع دوباره شیر در مدارس به‌شرط تأمین بودجه
استانداری: عصر امروز درباره تعطیلی مدارس تهران تصمیم‌گیری می‌شود

انتهای پیام/+لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.