خطیب جمعه خلیل آباد:

زیربنای قیام امام حسین (ع) و تداوم آن در امر به معروف و نهی از منکر است

شناسهٔ خبر: 125402 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه زیربنای قیام امام حسین (ع) و تداوم آن و عامل اجرایی نظام نیز امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: باید بدانیم که انجام موفق امر به معروف و نهی از منکر نیازمند شیوه های کارآمد است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خلیل آباد ضمن گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: زیربنای قیام امام حسین (ع) و تداوم آن و عامل اجرایی نظام نیز امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه مهارت های تأثیرگذار در فعالیت های فرهنگی باید لحاظ شود، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که انجام موفق امر به معروف و نهی از منکر نیازمند شیوه های کارآمد است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه آسان سازی، بستر سازی، آشکار سازی و… از شیوه های عملی در تقویت ارزش های اسلامی و دینی است، تصریح کرد: آسان سازی یک شیوه مهمی است که پیامبر (ص) نیز به آن در خصوص نماز اشاره داشتند.

وی با اشاره به اینکه فراهم آوردن زمینه های مناسب برای انجام فریضه های الهی نیز از جمله روش های بستر سازی است، اذعان کرد: عزاداری سید و سالار شهیدان یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است و آسان سازی و بستر سازی نیز در برپایی عزاداری امام حسین (ع) صدق می کند.

ناهیدی با بیان اینکه ترغیب و تشویق دیگران، احیای ارزش های دینی و اسلامی نیز می تواند از مصادیق آشکارسازی باشد، عنوان کرد: تشویق نسبت به کارهای خوب و زیبا از جمله پاسداشت و حمایت از آمرین به معروف است.

وی همچنین با اشاره به شیوه های برخورد با ضد ارزش ها، تشریح کرد: خطاپوشی، بستن چشمه های فساد، دنبال کردن روش های منطقی، ترحم و مهربانی و… نیز از جمله شیوه های برخورد با ضد ارزش ها است که معمولاً در امر به معروف و نهی از منکر کمتر به آن توجه داریم.

امام جمعه خلیل آباد ادامه داد: نماز، نظافت، بهداشت، تعاون، ارائه خدمات شهری و روستایی و… از جمله معروفات و دزدی ها، خسارت ها، دشمنی ها، طلاق ها، اعتیاد ها و… از جمله منکرها است.

وی در پایان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در چند سال اخیر باید ها و نباید های قابل توجهی نسبت به مداحان اهل بیت دارند، خاطرنشان کرد: مداحان بدانند چه می خوانند و از تعابیر و سبک های نامناسب استفاده نکنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.