معاون آموزش‌وپرورش خلیل آباد خبر داد؛

رواج استفاده دانش آموزان از موتور سیلکت در مدارس خلیل آباد / برخورد جدی باید با دانش آموزان موتور سوار انجام شود

شناسهٔ خبر: 125134 -
چاپ خبر چاپ خبر
معاون آموزش‌وپرورش خلیل آباد گفت: متأسفانه برخی دانش آموزان در مقطع متوسطه اول و دوم از موتورسیکلت برای تردد مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس استفاده می کنند و این یک آسیب محسوب می شود و برخورد جدی باید با این امر در شهر و مدارس صورت گیرد.

به گزارش یار خراسانی، حسن سروری صبح امروز در نشست شورای ترافیک شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: متأسفانه برخی دانش آموزان در مقطع متوسطه اول و دوم از موتورسیکلت برای تردد مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس استفاده می کنند و این یک آسیب محسوب می شود.

وی با بیان اینکه تلاش های زیادی در کاهش این امر انجام شد ولی بعضاً این دانش آموزان حمایت والدین خود را به همراه دارند، خاطرنشان کرد: دانش آموزی که در سن ۱۲ تا ۱۸ سال قرار دارد و گواهینامه هم ندارد، بعضاً حتی حرکات نمایشی هم انجام می دهند و این می تواند خطر آفرین باشد.

معاون آموزش‌وپرورش خلیل آباد همچنین تصریح کرد: برخورد جدی باید با این امر در شهر و مدارس صورت گیرد و از ورود موتورسیکلت ها به مدارس جلوگیری شود.

 

مصوبات شورای ترافیک لازم الاجرا است

ابراهیم قاسم پور در این نشست با بیان اینکه مصوبات شورای ترافیک لازم الاجرا است و باید برنامه ریزی و عملیاتی شود، اذعان کرد: فرهنگ سازی لازم در مسائل ترافیک و رانندگان باید انجام شود تا کاهش حوادث در مسائل ترافیکی در سطح شهرستان باشیم.

وی ضمن تأکید بر فرهنگ سازی و افزایش اطلاعات عمومی مردم در خصوص مسائل ترافیکی عنوان کرد: آموزش‌وپرورش از مهرماه باید برنامه ای برای حضور روسای پلیس راه و راهرو در مدارس برای آموزش های ترافیکی و فرهنگ سازی داشته باشد.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه مطمئناً شهری ایمن تر است که سرعتگیر یا سرعتکاه نداشته باشد ولی مردم باید مسائل ترافیک را رعایت کنند، تشریح کرد: در خصوص نصب سرعتکاه ها باید فرهنگ سازی لازم در خصوص رعایت مسائل ترافیک انجام گیرد.

وی بیان کرد: هر اقدامی که در مجموعه شورای ترافیک مصوب شود باید نظارت کارشناسی شهرداران و پلیس راهرو و پلیس راه را به پیوست داشته باشد.

 

فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی تأثیر بسزایی در پیشگیری از تصادفات خواهد داشت

حسن شاکری در این مراسم با تأکید بر اینکه هدف اصلی پلیس راه، بحث پیشگیری از تصادفات است، ابراز کرد: سالیانه حدود ۳۸۰ هزار نفر مجروح و ۱۶ هزار نفر متوفی در حوادث جاده ای شاهد هستیم.

وی همچنین در ادامه تأکید کرد: این حوادث علاوه بر اینکه بار سنگین مالی بر دوش خانواده ها و دولت می گذارد، صدمات روانی غیر قابل جبرانی بر خانواده ها متحمل می کند.

فرمانده پلیس راه کاشمر و خلیل آباد با اشاره به اینکه هر خدمتی که به نوعی از تصادفات پیشگیری کند بالاترین خدمت به خلق خواهد بود، اظهار کرد: تکرار تخلفات پیامدی جز حادثه ندارد و به همین منظور اقدامات پیشگیرانه ای توسط پلیس راه برای جلوگیری از تکرار تخلفات انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی تأثیر بسزایی در پیشگیری از تصادفات خواهد داشت، تصریح کرد: تردد موتور سیلکت ها در منطقه ترشیز به لحاظ شرایط جغرافیایی و شرایط اقتصادی حاکم بر آن بیش از اندازه است و اکثر مواقع موتورسیکلت ها یک طرف تصادفات هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.