عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

راهبرد “نه جنگ نه مذاکره ” به معنای مقاومت قرآنی، اسلامی و حداکثری است / حاکمیت اسلام در گرو وحدت کشورهای منطقه است

شناسهٔ خبر: 127435 -
چاپ خبر چاپ خبر
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راهبرد رهبر معظم انقلاب مبنی بر "نه جنگ نه مذاکره "، مقاومت قرآنی، اسلامی و حداکثری است، گفت: این نوع مقاومت طوری طراحی شده است که است که ملت ایران، ملت های منطقه و زیرساخت های منطقه آسیب نبینند و از بین نروند و کشورهای منطقه نیز تجزیه نشوند.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، ضرورت تبیین گفتمان مقاومت و راهبرد اعلامی مقام معظم رهبری مبنی بر نه جنگ نه مذاکره، اظهار داشت: جمله تاریخ ساز رهبر معظم انقلاب متناسب با مقتضیات زمان و لایه های مختلف تهدید، تحریم این بود که نه جنگ نه مذاکره؛ ثمره هر دوی اینها مساوی است.

وی با بیان اینکه اگر مذاکره بکنیم تأثیر آن به همان اندازه ای است که طرف به شما حمله نظامی بکند، چه حمله نظامی صورت گیرد ضربه آن به همان اندازه ای است که شما مذاکره انجام دهید، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب از این جهت می فرمایند نه جنگ نه مذاکره، چون به هر طرف که بروید خسارت به دنبال دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه تصریح کرد: راهکار سوم مقاومت است، مقاومتی حداکثری، فعال و بازدارنده که اسلام تعیین می کند نه مثل دروازه‌بانی که داخل دروازه به ایستد و نگاه کند که چطور توپ به شما شلیک می شود، اسم این مقاومت نیست.

وی با بیان اینکه مقاومت حداکثری آن است که دروازه‌بان با تمام حواس، انرژی خود را متراکم می کند با هوشمندی توپ شلیک شده را دفع می کند از این جهت راهبرد رهبر معظم انقلاب، مقاومت قرآنی، اسلامی و حداکثری است، اذعان کرد: طوری این مقاومت در طول این چهل سال برای این نقطه طراحی شده است که ملت ایران، ملت های منطقه و زیرساخت های منطقه آسیب نبینند و از بین نروند و کشورهای منطقه نیز تجزیه نشوند و فرهنگ اصیل اسلامی گرفته نشود.

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه حاکمیت اسلام در گرو وحدت کشورهای منطقه است اگر ۱۰۰ گام باید در مطلوب نهایی بر می داشتیم در طول این چهل سال ۸۰ گام آن برداشته شده است، عنوان کرد: لذا امروز اگر صحبت از مقاومت گفته می شود چهره آن را در انصارالله یمن، حشد الشعبی، حزب الله، جوانان مصر، تونس، سودان و الجزایر می بینند و هر روز نیز کار پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه مقاومت با راهبرد خسارت حداقلی و پیروزی حداکثری است، تشریح کرد: به سمت ملت ایران دیگر تیری شلیک نمی شود ولی تحریم ها نیز برداشته خواهد شد یعنی تسلیم می شوند و تحریم ها را بر می دارند نه اینکه امتیازی داده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: مردم مطمئن باشند که ورق برگشته و خطراتی که در کمین بوده همه رفع شده و به سرعت اوضاع معیشت، اقتصاد و تولید رو به رشد خواهد بود و دوران مذاکره به این معنا تمام خواهد شد تا به وضعیت مطلوب خود برسد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.