بخشدار مرکزی خلیل آباد:

ده‌ها پروژه عمرانی در روستاهای بخش مرکزی خلیل آباد اجرا شد

شناسهٔ خبر: 124960 -
چاپ خبر چاپ خبر
بخشدار مرکزی خلیل آباد از اجرای ده‌ها پروژه عمرانی در روستاهای این بخش طی مدت شش ماه اخیر خبر داد.

ریحانه شریعتی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، ضمن تأکید بر تأسی همه دولتمردان به منش و روش رفتاری شهدای دولت، اظهار داشت: خوشبختانه در سایه دولت تدبیر و امید توجه ویژه در سال های اخیر به روستاها شده است.

وی با بیان اینکه در بخش مرکزی خلیل آباد با تعداد ۱۲ روستا و جمعیتی بالغ بر ۱۹ هزار و ۳۵ نفر طی سال های اخیر اقدامات متعددی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ثمره این اقدامات ایجاد رفاه روستائیان و ماندگاری آنان در روستاها شده است.

بخشدار مرکزی خلیل آباد با اشاره به اینکه اهم پروژه های عمرانی و اجرایی در ۱۲ روستای بخش مرکزی خلیل آباد شامل تکمیل و تجهیز ساختمان دهیاری، اجری جدول و ابنیه، اجرای کف فرش و پیاده‌روسازی، تسطیح و زیرسازی آسفالت و بتن ریزی معابر فرعی با عرض کمتر از ۶ متر بوده که در این راستا مبلغ یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: در روستای ابراهیم آباد نسبت به تکمیل و تجهیز ساختمان دهیاری، اجرای جدول و ابنیه خیابان امام خمینی (ره) به طول ۶۰۰ متر، زیرسازی خیابان امام خمینی (ره) به مساحت ۳ هزار متر مربع و عقب نشینی و بازگشایی معبر خیابان اصلی روستا به طول حدوداً ۱۵۰ متر اقدام شده است.

شریعتی ادامه داد: در روستای دهنو از توابع بخش مرکزی خلیل آباد علاوه بر تکمیل پارک روستایی نسبت به اجرای جدول و ابنیه خیابان ابوالفضلی و رینگ جلوی آرامستان به طول هزار متر و اجرای تایل در میدان اصلی روستا به مساحت ۹۰۰ متر مربع اقدام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در روستای مزده، اذعان کرد: عقب نشینی و بازگشایی مسیر به طول ۱۰۰ متر، اجرای کف فرش و پیاده‌روسازی به مساحت هزار متر مربع انجام شده و در روستای نصرآباد نیز بتن ریزی در معابر فرعی با عرض کمتر از شش متر به مساحت ۶ هزار متر مربع انجام شده است.

بخشدار مرکزی خلیل آباد همچنین در ادامه عنوان کرد: اجرای بتن ریزی به مساحت ۹۰۰ متر مربع، لوله گذاری و هدایت آب های سطحی به طول ۷۰ متر و عقب نشینی و بازگشایی معبر به طول ۸۰ متر در روستای محمدآباد انجام گرفته و در روستای کاریزک تسطیح و زیرسازی معابر فرعی به مساحت دو هزار مترمربع، مقاوم سازی بند خاکی بالا دست روستا و تسطیح و آماده سازی مسیر روستا به سمت سد خاکی بالادست روستا انجام شده است.

وی تشریح کرد: در روستای بزنجرد علاوه بر بازگشایی معبر (تخریب کامل ۲ واحد مسکونی)، تکمیل گودبرداری استخر ذخیره آب دهیاری و لوله کشی و آبیاری قطره ای آرامستان روستا اجرا شده و در روستای کلاته شادی نیز بتن ریزی معبر اصلی به مساحت هزار و ۱۰۰ متر مربع اجرای شده است.

شریعتی ادامه داد: ایجاد دیوار ساحلی در روستا و بازگشایی معبر به طول ۶۰ متر در روستای هفت خانه، مقاوم سازی دیوار ساحلی روستای حسین آباد و زیر سازی و اسفالت به مساحت ۵ هزار متر مربع در روستای نقاب و اجرای زیرسازی و آسفالت به مساحت دو هزار مترمربع در روستای میرآباد از جمله اقدامات انجام شده ظرف چند ماه اخیر است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با مشارکت اهالی روستاها و حمایت ویژه مسئولان شاهد رونق و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای این بخش باشیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.