مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی:

اصل و اساس و سرمایه مهم بخش تعاون اعتماد مردم است / بخش تعاون در جنگ اقتصادی باز هم می تواند ناجی کشور باشد

شناسهٔ خبر: 125227 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه اصل و اساس و سرمایه مهم بخش تعاون اعتماد مردم است و این اعتماد بعضاً توسط خود دولتی ها تخریب می شود، گفت: بخش تعاون در ابتدای انقلاب اسلامی مدیریت بازار تولید تا مصرف را برعهده داشت و امروز هم که درگیر جنگ اقتصادی هستیم می تواند ناجی کشور باشد.

حد سنجری در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، با اشاره به ظرفیت، امکانات و فعالیت های حوزه تعاون، اظهار داشت: معنا، مفهوم، ضرورت و اهمیت تعاون و کار جمعی و گروه و استفاده از ظرفیت مردم، ریشه در دین ما دارد.

وی با بیان اینکه دو اصل مهم در قانون اساسی به بحث تعاون اختصاص داده شده و سیاست های کلی اصل ۴۴ این قانون تأکید بر واگذاری امور به مردم دارد، خاطرنشان کرد: در سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرای مثلث توسعه اقتصادی تأکید بر واگذاری اقتصاد به ظرفیت های مردمی دارد و شرایط کار را تسهیل کنیم و تسهیل گری را بخش دولت بر عهده بگیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: همه این فعالیت ها و بستر ها در قالب تعاون قابل انجام است و شرکت های تعاونی می توانند نقش مهمی در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، مدیریت منابع مالی و خرد مردم و ایجاد اشتغال داشته باشد.

وی توسعه عدالت اجتماعی، فقر زدایی، کاهش فاصله طبقاتی را از اهداف اصلی بخش تعاون دانست و اذعان کرد: بخش تعاون ظرفیت بسیار خوبی دارد که اگر از این ظرفیت استفاده شود می توانیم مشکل اشتغال جوانان، تأمین سرمایه در گردش و سرمایه اولیه برای راه اندازی یک کسب و کار را با استفاده از سرمایه های خرد حل کنیم.

سنجری با تأکید بر اینکه به جای اینکه اقتصاد دولت محور باشد اقتصاد را به سمت مردم محور پیش ببریم و مزیت هایی که در بخش تعاون هست باید اطلاع رسانی شود، عنوان کرد: بخش تعاون در ابتدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به عنوان واسط بین تولید کننده و مصرف کننده بود و مدیریت بازار تولید تا مصرف و تأمین اقلام مورد نیاز مردم و توزیع عادلانه آن را برعهده داشت و امروز هم که درگیر جنگ اقتصادی هستیم بخش تعاون می تواند باز هم ناجی کشور باشد.

وی با بیان اینکه اصل و اساس و سرمایه مهم بخش تعاون اعتماد مردم است و این اعتماد بعضاً توسط خود دولتی ها تخریب می شود، تشریح کرد: زمانی که یک کار در گسترده وسیعی آن هم با مشارکت مردم انجام می شود اگر مردم یک جاهایی همکاری نکنند دچار چالش می شود ولی دولتی ها نباید آن را تخریب کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی همچنین بیان کرد: بخش تعاون در حوزه مالی بانک تخصصی خود را دارد و بانک توسعه و تعاون موظف و مکلف است که ۷۵ درصد منابع مالی خود را در قالب تسهیلات صرفاً به شرکت های تعاونی تخصیص دهد و سودی که برای تسهیلات پیش بینی می شود نسبت به سایر بانک ها کمتر است.

وی در پایان با اشاره به پروژه های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در هفته تعاون، خاطرنشان کرد: حدود ۴۲ طرح با سرمایه گذاری قریب به ۹۵ میلیارد تومان همزمان با هفته تعاون در سطح استان افتتاح و به بهره برداری می رسد که قریب به ۳۵۰۰ نفر اشتغال ایجادی خواهد داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.