فرماندار خلیل‌آباد:

تولید تفکر انتقادی و نقد سازنده باید در دستور خبرنگار باشد / نباید از نقد سازنده و روشنگرانه خبرنگار هراسی داشته باشیم

شناسهٔ خبر: 122803 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه تولید تفکر انتقادی و نقد سازنده باید در دستور خبرنگار باشد که در پی آن می توان تصمیمات منطقی و عالمانه گرفت، گفت: نباید از نقد سازنده و روشنگرانه خبرنگار هراسی داشته باشیم زیرا نقد اصلاح گرانه ولی تخریب خرابکارانه است.

ابراهیم قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: تحقیقات علمی در زمینه خبر و رسانه نشان داده که آنچه را که خبرنگار برجسته و بزرگ و سر تیتر می کند اذهان و افکار عمومی جامعه به همین سمت حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه نوعی تشابه عملی و نظری بین خواسته خبرنگار و اذهان عمومی جامعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: آنچه خبرنگاران و رسانه ها انجام می دهند تأثیر مستقیم در سرنوشت جامعه و اذهان عمومی دارد.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه اهمیت مطبوعات در جامعه این را می رساند که خبرنگاران قوام بخش این حوزه هستند و به مطبوعات قوام می دهند، تصریح کرد: یکی از مؤلفه های مهم یک خبرنگار و اصحاب رسانه این است که هم جامعه نگر و هم واقع نگر باشد.

وی با اشاره به اینکه جامعیت و واقعیت خبر زمانی به دست می آید که خبرنگار اندیشه آگاهی بخشی داشته باشد، اذعان کرد: خبرنگار باید مسلح به ابزار دانش و آگاهی باشد و جزئی از خبر و رسانه باشد و به همین منظور فرا گرفتن سواد رسانه ای برای همه آحاد جامعه و همچنین خبرنگار لازم و ضروری است.

قاسم پور با تأکید بر اینکه امانت داری قلم، اخلاق رسانه ای و بی طرفی باید در دستور کار خبرنگار باشد، عنوان کرد: سرعت، دقت و موثق بودن منبع خبر از مؤلفه های یک خبر است که باید خبرنگار از آن بهره ببرد.

وی با اشاره به اینکه اولین کارکرد رسانه روشنگری است و قلم رسالت روشنگری دارد، بیان کرد: روشنگری قلم در حوزه اقتصادی تولید ثروت، در حوزه اجتماعی، آگاهی بخشی و در حوزه سیاسی باعث پرهیز از سیاست بازی می شود.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه نورافکن پر نور خبر در حوزه روشنگری باعث روشن و برملا شدن لانه های فساد می شود، تأکید کرد: بخشی از این ظرفیت در اختیار رسانه می تواند باید از آن به خوبی استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه تولید تفکر انتقادی و نقد سازنده باید در دستور خبرنگار باشد که در پی آن می توان تصمیمات منطقی و عالمانه گرفت، تشریح کرد: رکن چهارم دموکراسی ها مطبوعات هستند و این رکن باعث پایش قدرت سیاسی در کشور می شود که مسئول خارج از دید تیزبین خبرنگار کاری را انجام ندهد.

قاسم پور با اشاره به اینکه رسانه ها، معلم جامعه هستند که در تقویت تقوا مؤثر است، ابراز کرد: نباید از نقد سازنده و روشنگرانه خبرنگار هراسی داشته باشیم زیرا نقد اصلاح گرانه ولی تخریب خرابکارانه است.

وی در پایان با بیان اینکه حفظ و صیانت از خبرنگاران به عنوان سرمایه های اجتماعی جامعه بر عهده مسئولان است، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت رسانه و تعامل با اصحاب خبر باید در دستور کار مدیران شهرستان خلیل آباد باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.