رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلیل آباد و کاشمر خبر داد؛

تشکیل شورای تبلیغ در سطح شهرستان های کاشمر و خلیل آباد / تهیه شناسنامه فرهنگی روستاهای منطقه از جمله اهداف تشکیل شورای تبلیغ است

شناسهٔ خبر: 122960 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلیل آباد و کاشمر با بیان اینکه شورای تبلیغ در سطح شهرستان های کاشمر و خلیل آباد با هدف ساماندهی و هم افزایی بین ارگان هایی اعزام کننده مُبَلغ تشکیل شد، گفت: تهیه شناسنامه فرهنگی روستاهای منطقه از جمله اهداف تشکیل شورای تبلیغ است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام حسین صداقتی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه شهرستان خلیل آباد و کاشمر، اظهار داشت: شورای تبلیغ در سطح شهرستان های کاشمر و خلیل آباد با هدف ساماندهی و هم افزایی بین ارگان هایی اعزام کننده مُبَلغ تشکیل شد.

وی با بیان اینکه آسیب هایی در گذشته نظیر اعزام دو روحانی در یک سطح به روستا وجود داشت که با تشکیل شورای تبلیغ به دنبال شناسایی مکان تبلیغ و سطح سنجی روحانیون هستیم، خاطرنشان کرد: شورای تبلیغ متشکل از امام جمعه، مسئول حوزه علمیه، رابطین طرح هجرت و هدایت و اداره تبلیغات اسلامی است.

رئیس سازمان  تبلیغات اسلامی کاشمر و خلیل آباد با تاکید بر اینکه استقبال خوبی از شورای تبلیغ شده است و سایر شهرستان ها نیز از این بحث الگو برداری شد، تصریح کرد: سرکشی از روحانیون در سطح روستاها و پیگیری مشکلات آنها با همراهی امام جمعه و برخی از مسئولان شهرستانی و محلی و معارفه رسمی ائمه جماعت روستا با حضور مسئولان نیز از اهداف تشکیل شورای تبلیغ است.

وی با اشاره به اینکه تهیه شناسنامه فرهنگی روستاهای منطقه نیز از دیگر اهداف شورای تبلیغ محسوب می شود، اذعان کرد: ظرفیت ها، پتانسیل ها، افراد نابغه علمی و فرهنگی هر روستا شناسایی می شوند و پایگاه داده هر روستا نیز تکمیل خواهد شد.

صداقتی با بیان اینکه تقویت شورای هیئت های مذهبی و استفاده از پتانسیل فرهنگی شهرستان نیز در دستور کار اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان های کاشمر و خلیل آباد قرار دارد، عنوان کرد: هیئت ها مکان ثابتی از خود دارند و ساخت حسینیه ها میلیاردی هزینه دارد و زیبنده نیست که در طول سال استفاده حداکثری از این حسینیه ها نشود.

وی با تاکید بر اینکه حسینیه ها با توجه به مکان، پتانسیلی و نیرویی که دارند می توانند در طول سال بار فرهنگی شهرستان را بر دوش بکشند، تشریح کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی و حسینیه ها بتوانیم گام موثری در ارتقاء مباحث فرهنگی برداریم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خلیل آباد و کاشمر با اشاره به اینکه هر روحانی در روستا باید یک افق و چشم اندازی برای خود معرفی کند تا بتواند روستا را در آن افق در سطح کشور مطرح کند، تاکید کرد: روستاها و مراکز فرهنگی شهرستان باید برای خود یک برند باشند و روحانی در این زمینه می تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه هیئت های اندیشه ورز در سطح شهرستان های کاشمر و خلیل آباد در حال تشکیل است، ابراز کرد: تربیت حافظان قرآن کریم نیز افقی است که برای شهرهای کاشمر و خلیل آباد با توجه به پتانسیل مذهبی که دارد در نظر گرفته ایم و به ادارات مختلف نیز سهمیه خواهیم داد.

حجت الاسلام صداقتی با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰ مورد خانه عالم در سطح روستاها نیاز داریم، بیان کرد: ۵۵ خانه عالم در سطح شهرستان های خلیل آباد و کاشمر ساخته شده است و درصدد هستیم که خانه هایی که نیمه تمام مانده را با کمک های مردمی تکمیل کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.