- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

وجود ۶ واحد معدنی در شهرستان خلیل آباد / راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی و جذب سرمایه گذار از اولویت های صنعت و معدن است

مجید مسروری در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، اظهار داشت: ۶ واحد معدنی در سطح شهرستان داریم که در حال حاضر ۲ واحد فعال هستند و این قول را می دهیم تا پایان سال همه معادن فعال شوند.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: اشتغال حال حاضر معادن ۱۰ الی ۱۵ نفر است و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این اشتغال در پایان سال به ۵۰ نفر در حوزه معادن برسد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه نقدینگی، رکود بازار ساختمانی، قیمت ارز و دلار، کاهش عیار و… نیز از جمله مشکلات معادن سطح شهرستان است، تصریح کرد: صادرات محصولات باید در اولویت کاری معادن قرار داشته باشد.

وی اذعان کرد: بازار فروش معادنی نظیر خاک گچ، مرمر و… از دیگر مشکلات است که امیدواریم بتوانیم بازاریابی جهانی در این زمینه داشته باشیم.

مسروری با تأکید بر اینکه به مناسبت روز ملی اصناف و روز صنعت و معدن طی مراسمی از ۲۵ واحد تولیدی در سطح شهرستان و ۱۰۰ نفر از اصناف نیز تقدیر شد، عنوان کرد: اصناف جوان، پیشکسوت، اعضای اتحادیه و… از جمله افرادی بود که از آن‌ها تجلیل به عمل آمد.

وی تشریح کرد: از اولویت های اداره صنعت، معدن و تجارت در شهرستان خلیل آباد در سال ۹۸ برگزاری جلسات رفع موانع تولید و راه اندازی مجدد واحدهای تولیدی و جذب سرمایه گذار به خصوص در صنایع کوچک است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خلیل آباد در پایان با بیان اینکه تجمیع واحدهای تولیدی نیز از دیگر اولویت های صنعت، معدن و تجارت شهرستان خلیل آباد است، اظهار کرد: واحدهای تولیدی پراکنده شده اند و به دنبال این هستیم که در ناحیه صنعتی یا شهرک صنعتی نیز ساماندهی شوند تا نمای خوبی برای شهرستان و جذب سرمایه گذار فراهم شود.

انتهای پیام/