استاد حوزه و دانشگاه:

حرم امام زادگان یکی از پایگاه‌های مهم امت سازی است / برخی مسئولان خون مردم را در شیشه می کنند

شناسهٔ خبر: 120310 -
چاپ خبر چاپ خبر
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برخی مسئولان با بی تدبیر خود، خون مردم را در شیشه می کنند، گفت: حرم امام زادگان یکی از پایگاه‌های مهم امت سازی است و همه گروه های سیاسی، اصناف و اقشار مختلف با هر عقیده ای و جنسیتی با محور ولایت در این بقاع متبرکه دور هم جمع می شوند.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری، شب گذشته در همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان استان خراسان رضوی که در آستان مقدس امامزاده حمزه ابن موسی الکاظم (ع) کاشمر برگزار شد، اظهار داشت: امام زادگان تفسیر عملی سوره کوثر هستند.

وی با بیان اینکه حضرت خدیجه (س) از مال کثیر خود را در راه خدا گذشت و خدا به او کوثر عطا کرد و این خیر بی انتها وجود نازنین نسل حضرت زهرا است، خاطرنشان کرد: امام زادگان فرزندان حضرت زهرا و نسل کوثر و حضرت امر المومنین (ع) هستند.

این کارشناس مسائل دینی با تأکید بر اینکه امام زادگان مثل ستارگانی در کنار خورشید اهل بیت هستند، تصریح کرد: حرم امام زادگان و تعظیم آن‌ها مصداق تعظیم شعائر الهی است و شعائر الهی برگزاری مراسم دینی، مذهبی و مجالس کسب معارف و دعا و مناجات نیز در حرم امام زادگان است.

وی حرم امام زادگان را یکی از پایگاه‌های مهم امت سازی دانست و اذعان کرد: تجمع انقلابی، مذهبی، سیاسی و… شیعیان و دوست داران اهل بیت در حرم امام زادگان است و در حرم امامزادگان همه گروه های سیاسی، اصناف و اقشار مختلف با هر عقیده ای و جنسیتی با محور ولایت دور هم جمع می شوند.

ماندگاری با بیان اینکه آنچه که در حرم امامزادگان می‌گذرد ویژگی های زمان ظهور است و مسئولان متوجه باشند که کل جمهوری اسلامی حرم است، عنوان کرد: ۲۳۶ هزار شهید تقدیم نظام و انقلاب شده است و مسئولان بدانند که این مملکت، مملکت شهدا، اهل بیت و امام زمان است و همه باید دنبال حرف ولی باشند.

وی با تأکید بر اینکه برخی مسئولان با بی تدبیری خود خون مردم را در شیشه می‌کنند، تشریح کرد: همه مسئولان باید به ‌دنبال حرف ولی باشند و اگر این را بفهمند حقوق نجومی برداشت نمی‌کنند و خون مردم را در شیشه نمی‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه حرم امامزادگان پناهگاه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، مذهبی و خیریه ای است و همه به آن پناه می برند، ابراز کرد: حرم امام زادگان دانشگاه معارف زندگی و آداب زندگی، همسرداری و تربیت فرزند است.

وی با بیان اینکه در ایران بیش از ۴ هزار امامزاده داریم و اگر به این تعداد آمار قبور شهدا به عنوان امام زادگان جدید را اضافه کنیم ۲۴۰ هزار امامزاده یعنی دانشگاه، پناهگاه و درمانگاه داریم، اظهار کرد: کشوری که بیش از ۴ هزار دانشگاه، درمانگاه، پناهگاه دارد چرا باید آمار طلاق بالایی داشته باشد.

حجت الاسلام ماندگاری همچنین در ادامه افزود: چرا با وجود این همه دانشگاه، پناهگاه و درمانگاه گرفتاری های دولتی، سیاسی، اجتماعی داریم و برخی احساس درماندگی و بی گناهی می‌کنند، معلوم می شود که ما استفاده درست و حداکثری را از این دانشگاه ها درمانگاه ها و پناه گاه نبرده ایم.

وی در پایان با بیان اینکه از این دانشگاه ها، پناهگاه ها و درمانگاه های الهی باید استفاده حداکثری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید افکارمان، احساسمان و رفتارمان را با قرآن و اهل بیت و امام زادگان تطبیق دهیم تا بتوان استفاده حداکثری را داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.