امام جمعه خلیل آباد:

تولیدات بیش از هزار واحد تولیدی پوشاک، ترویج دهنده بدحجابی است

شناسهٔ خبر: 121006 -
چاپ خبر چاپ خبر
امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه بی حجابی، نظام خانواده و جامعه را مورد تهدید قرار داده است، گفت: بیش از هزار واحد تولیدی وجود دارد که عمدتاً لباس بانوان و آقایان را تولید می کنند و نوع تولیدشان نیز ترویج بدحجابی است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، عصر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: عفاف و حجاب یک مسئله تأثیر گذار و از آموزه های دینی ما است.

وی با بیان اینکه جایگاه برجسته عفاف و حجاب در سلامت جامعه نیز مورد بحث و دقت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: دیدگاه ها و نگاه ها از جهات مختلف مورد نظر است و وحدت رویه در این زمینه وجود ندارد.

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه ۲۶ نهاد مختلف نیز در حوزه عفاف و حجاب وظایفی دارند، تصریح کرد: دستگاه های مختلف نتوانستند به وظایف خود به نحو احسنت عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه بدحجابی و بی حجابی، نظام خانواده و جامعه را مورد تهدید قرار داده است، اذعان کرد: از بین رفتن حجاب و عفاف ارمغان فرهنگ غربی است که جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان را مورد تهدید قرار داده است.

ناهیدی با بیان اینکه بدحجابی و بی حجابی فضا را برای نا امنی اخلاقی در جامعه فراهم می کند، عنوان کرد: بیش از هزار واحد تولیدی وجود دارد که عمدتاً لباس بانوان و آقایان را تولید می کنند و نوع تولیدشان نیز ترویج بدحجابی است.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: برخورد جامعه با بی حجاب و بد حجابی شرط است و باید این برخورد را فرا بگیریم و مطمئناً تندی در برخورد با بدحجابی جواب نمی دهد.

 

ابراهیم قاسمپور در این مراسم اظهار داشت: وضعیت عفاف و حجاب مطلوبی در سطح شهرستان داریم ولی برای نگه داشت این وضعیت باید برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مشارکت های بخش های مختلف مردمی می تواند در این قضیه کمک کند، خاطرنشان کرد: واگذار کردن تربیت درون خانوادگی به اجتماع یا نهاد دیگری نیز یکی از آسیب هایی است باید مورد بررسی قرار گیرد.

فرماندار خلیل آباد در پایان تصریح کرد: بسیج کانون های مساجد می توانند نقش تاثیرگذاری در عفاف و حجاب داشته باشند و همچنین رسانه باید بتواند در نهادینه سازی ترویج عفاف و حجاب تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.