بازدید مدیرعامل بانک ملی خراسان رضوی از پروژه های سرمایه گذاری خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 119787 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیرعامل بانک ملی خراسان رضوی با حضور در خلیل آباد از پروژه های سرمایه گذاری نظیر خوراک دام، شرکت تعاونی دامداران نقاب، مجتمع شیر، کارگاه ارغا تاک و مجتمع گلخانه ای شهرستان بازدید کرد.

به گزارش یار خرسانی، ابراهیم قاسمپور در حاشیه بازدید مدیرعامل بانک ملی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی و دامداری دارد ولی یک بخش از این ظرفیت ها نیازمند به برخی متمم های بحث اقتصادی دارد که با صحبتی که شد مدیرعامل بانک ملی خراسان رضوی به شهرستان دعوت شد.

وی با بیان اینکه مجموعه های سرمایه گذاری نظیر خوراک دام، شرکت تعاونی دامداران نقاب، مجتمع شیر، کارگاه ارغا تاک و مجتمع گلخانه ای برای بازدید مدیرعامل بانک ملی خراسان رضوی پیش بینی شد، خاطرنشان کرد: کارخانه خوراک دام، شرکت تعاونی دامداران نقاب و مجتمع شیر نقاب در صورت تکمیل نیز یک زنجیره به هم پیوسته خواهند شد.

فرماندار خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: برخی از این مجموعه ها نیز با نوسانات قیمتی روبرو شده اند و برای تکمیل آن نیز رایزنی هایی در این بازدید میدانی صورت گرفت تا بعد انجام برخی اقدامات اعتباراتی در حوزه های مختلف نیز به آنها تعلق گیرد.

وی اذعان کرد: برای بحث تامین آب دام های مجتمع دامداری نقاب نیز رایزنی هایی با مدیران آب منطقه ای و آبفای روستایی شهرستان انجام گرفت تا مشکل آنها نیز برطرف شود.

قاسمپور با بیان اینکه مجتمع دامداری نقاب کار بسیار ارزشمندی است انجام گرفت و کلیه دام ها به خارج از روستا انتقال پیدا کرد، افزود: یکی از شعارهای شورای سلامت و امنیت غذایی این است که بیماری های مشترک انسان و دام احتمال دارد خطراتی را برای جوامع به وجود آورد و خارج کردن دام ها از روستا می تواند گام مثبت در جهت عدم ابتلا این بیماری ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی شهرستان نیازمند کمک است و سرمایه گذار مجموعه ارغا تاک بدون نیاز به تسهیلات وارد عرصه صنایع تبدیلی و تکمیلی شده است، عنوان کرد: تفاهم نامه ای با سرمایه گذار مجموعه ارغا تاک امضا شد و این سرمایه گذار دو میلیارد تومان آورده خواهد داشت.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه یک واحد تولیدی که سال های سال در حال فرسوده شدن بود دوباره به چرخه تولید باز خواهد گشت و به همین واسطه جای صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان پر خواهد شد، تشریح کرد: ما موظف و موکلف هستیم که سرمایه گذار را حمایت کنند و به گرمی دست سرمایه گذاران را می فشاریم و می بوسیم.

وی با بیان اینکه در بخش گشت های گلخانه ای در مجتمع گلخانه کندر کار ارزشمندی انجام شده، که بخشی از آن با نوسانات قیمتی مواجه شده است، ابراز کرد: رویکرد اعتبارات فنی اعتباری جهاد کشاورزی به این سمت است و این اعتبار نیز که سر فصل گلخانه دارد به این مجتمع تزریق خواهد شد.

قاسمپور همچنین در ادامه اظهار کرد: نشستی با حضور مدیرعامل بانک کشاورزی استان و مجموعه شهرستان برگزار خواهد شد و در امیدواریم در این نشست بتوانیم شرایط نیمه تمام واحد های مجتمع گلخانه را تقویت و تکمیل کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سفر مدیرعامل بانک ملی خراسان رضوی به شهرستان شکافی را که در گذشته بین سرمایه گذار و مجموعه بانکی در بحث وثیقه ها، اعتماد سازی ها، روان سازی حوزه تولید قطعاً از بین خواهد برد و تولید و نگاه به اقتصاد و تولیدکنندگان داخل را ارتقاء خواهد داد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.