همزمان با سراسر کشور صورت گرفت؛

آغاز ماراتن کنکور در کاشمر با حضور بیش از ۳ هزار داوطلب

شناسهٔ خبر: 119908 -
چاپ خبر چاپ خبر
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در برگزاری آزمون سراسری کنکور در کاشمر از آغاز ماراتن کنکور در این شهرستان با حضور سه هزار و 486 داوطلب خبر داد.

به گزارش یار خراسانی، هادی معماریان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در آزمون سراسری ۹۸، تعداد سه هزار و ۴۸۶ داوطلب در حوزه‌های امتحانی شهرستان به رقابت می‌پردازند که ۴۷ درصد آن مرد و ۵۳ درصد زن هستند.

وی با بیان اینکه داوطلبان شرکت کننده در گروه تجربی نیز با ۱۷۸۴ نفر رکورددار حضور هستند، خاطرنشان کرد: ۶۱۴ داوطلب علوم انسانی، ۳۲۱ داوطلب علوم ریاضی و فنی، ۳۰۱ داوطلب هنر و ۴۶۶ داوطلب زبان های خارجی در آزمون سراسری ۹۸ کاشمر شرکت دارند.

مدیر مرکز آموزش عالی کاشمر با تأکید بر اینکه در این بین ۵۳ درصد داوطلبان نظام آموزشی ۳-۳-۶ و ۴۷ درصد داوطلبان نظام آموزشی قدیم داوطلب کنکور هستند، تصریح کرد: آزمون سراسری سال ۹۸ از صبح پنجشنبه در کاشمر همزمان با سراسر کشور آغاز شد و تا عصر جمعه برای گروه های مختلف ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه شروع فرآیند آزمون در نوبت صبح رأس ساعت ۷:۳۰ و در نوبت عصر رأس ساعت ۱۵ است، اذعان کرد: مرکز آموزش عالی کاشمر، جهاد دانشگاهی، مدارس شاهد، فرزانگان، عفاف و شاهد مطهره  حوزه‌های برگزاری آزمون کنکور سراسری در کاشمر هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.