مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد خبر داد؛

پايش فشارخون ۲۵ هزار نفر در خلیل‌آباد

شناسهٔ خبر: 117992 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل‌آباد گفت: 25 هزار نفر از جمعیت بالای 30 سال در برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون، هم‌زمان با سراسر کشور تحت پایش قرار می‌گیرند.

سید محمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی، بابیان اینکه طرح محوری کنترل فشارخون به‌صورت کشوری اجرا می‌شود و تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد، اظهار داشت: ۲۵ هزار نفر جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان خلیل‌آباد در راستای برنامه محوری کنترل فشارخون تحت پایش قرار می‌گیرند.

وی آگاهی بخشی عمومی برای موضوع فشارخون بالا، کشف موارد جدید ابتلا ، کنترل مبتلایان و مراقبت برای پیشگیری از بروز عوارض ناشی از این بیماری را از جمله اهداف این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد جمعیت هدف تا پایان طرح، تحت پایش فشارخون قرار می‌گیرند و تاکنون از اول اجرای این طرح بیش از ۸ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت و تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خلیل‌آباد همچنین در ادامه از تحت پوشش قرار دادن افرادی که دارای فشارخون هستند خبر داد و تصریح کرد: در اجرای این طرح افراد دارای فشارخون شناسایی و تحت درمان قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: افرادی که دارای فشارخون بالا هستند مرتب از طریق مختلف اطلاعات لازم در مورد فشارخون و کنترل آن برای آنان پیامک می‌شود و از طرفی تحت درمان پزشک خانواده قرار می‌گیرند.

هاشمی در پایان از دهیاران، شوراییان و شهروندان خلیل‌آبادی خواست نسبت به راهنمایی افراد جهت حضور در مراکز کنترل فشارخون در سطح مراکز درمانگاهی و مرکز شهرستان اقدام و توصیه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.