مدیر جهاد کشاورزی بردسکن خبر داد؛

وجود ۱۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در بردسکن / بیش از ۲۷ هزار هکتار از اراضی بردسکن زیر کشت محصولات زراعی و باغی است

شناسهٔ خبر: 118400 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با بیان اینکه بیش از 27 هزار هکتار از اراضی بردسکن زیر کشت محصولات زراعی و باغی است، گفت: تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان 12 هزار نفر است و بیش از 50 نوع محصول زراعی و باغی تولید می شود.

حسین محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی، با بیان اینکه ۱۲ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در بردسکن وجود دارد که بیش از ۵۰ نوع محصول زراعی و باغی تولید می کنند، اظهار داشت: سهم محصولات زراعی ۸ هزار و ۳۶۳ هکتار و سطح زیر کشت محصولات باغی ۱۹ هزار و ۲۶۴ هکتار است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اکثر محصولات باغی و زراعی از جمله انار، انجیر، پسته، زیره سبز، انگور و زعفران شهرستان بردسکن رتبه‌های اول تا سوم استان را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه شهرستان بردسکن ظرف ۳ سال گذشته توانسته بیشترین جذب تسهیلات مکانیزاسیون استان را داشته باشد، تصریح کرد: در سال جاری ۳ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ناوگان بخش کشاورزی در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: شهرستان بردسکن دارای ۳۶۳ حلقه چاه عمیق و نیمه عمیق و ۱۵۹ رشته قنات می‌باشد که سالانه از این منابع ۱۵۱ میلیون مترمکعب آب استحصال می شود.

محمدی با تأکید بر اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ مجوز برای احداث گلخانه‌ها صادر شده است، اذعان کرد: روستاییان می توانند با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه با بهره ۴ درصد تا سقف ۲۰ میلیون تومان برای ایجاد گلخانه‌های کوچک مقیاس در سطح ۳۰۰ متر اقدام کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح آبیاری کم فشار طی سال گذشته در سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار در ۴۸ منبع آبی این شهرستان با اعتبار ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، عنوان کرد: آبیاری تحت فشار در سطح ۳۷۰ هکتار در ۴ نقطه با اعتبار ۲ میلیارد تومان، اجرای طرح انتقال آب با لوله به طول ۸۰ کیلومتر در ۷۰ نقطه جغرافیایی با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده نام برد که اجرای این طرح‌ها بیش از ۷۰ درصد بهره‌وری آب را افزایش داده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.