خطیب جمعه خلیل آباد:

هدف اصلی دشمن ضربه زدن به جمهوری اسلامی و محور مقاومت است

شناسهٔ خبر: 117744 -
چاپ خبر چاپ خبر
خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر مقاومت صحیح و درست برای حل مشکلات تاکید دارند، گفت: استقامت باید خالی از افراط و تفریط و نقصان باشد.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خلیل آباد اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مراسم ارتحال امام (ره) بیشترین محور سخنان خود را به مقاومت و دوری از سازش اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه خداوند در سوره هود، پیامبر را بر استواری و ثبات قدم امر می کند، خاطرنشان کرد: استقامت در راه تبلیغ و ارشاد دین و مبارزه با ستم‌گران و وظیفه هر انسان مومن و مسلمانی است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه استقامت نباید برای خوشایندی این و آن و از روی تظاهر و برای کسب عنوان قهرمانی و قدرت و ثروت باشد، تصریح کرد: استقامت باید خالی از افراط و تفریط و نقصان باشد.

وی با اشاره به اینکه بحث استقامت از نظر اسلام بسیار حائز اهمیت است، اذعان کرد: پایداری زمانی ارزش دارد که در همه امور نظیر عبادت، بندگی، حفظ ایمان، تربیت فرزندان، کسب علم و دانش، کار و ایمان، فرهنگی، نظامی، اقتصادی و… باشد.

ناهیدی با بیان اینکه استقامت تنها مختص زمان پیامبر نیست و پایداری در راه دین یک درس عملی توسط پیامبر بود، عنوان کرد: مکتب مقاومت حضرت امام مولفه هایی نظیر اسلام خواهی، صلح طلبی، استقلال طلبی و رد وابستگی به بیگانگان، مبارزه با استکبار، مبارزه با فتنه مذهبی و… دارد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی دشمنان ضربه زدن به جمهوری اسلامی و محور مقاومت بوده است، تشریح کرد: در شرایط کنونی که ایران به عنوان دکترین مقاومت در آسیا به شمار می آید مقام معظم رهبری بر مقاومت صحیح و درست برای حل مشکلات تاکید دارند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.