طرح احیا و بازسازی در ۲٫۵ هکتار از معدن انگوران امسال اجرا می‌شود

شناسهٔ خبر: 118154 -
چاپ خبر چاپ خبر


معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اینکه ۱۷ هکتار از معدن انگوران برای احیا شناسایی شده است گفت: امسال عملیات احیا و بازسازی در ۲٫۵ هکتار از مناطق شناسایی شده اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان فقیه در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا، با اشاره به پروژه احیای معدن انگوران اظهار کرد: این پروژه از مهمترین پروژه منابع طبیعی است که سال گذشته و امسال در دستور کار قرار گرفته و از برنامه‌های مهم این سازمان در سطح استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در سطح کشور هم مورد پذیرش سازمان جنگل‌ها و وزارت صنعت و معدن قرار گرفته است افزود: در این پروژه باطله‌های معدن در منطقه مورد نظر که قرار است کار احیا انجام شود دپو شده که حجم بالایی از دپو مواد باطله را شامل می‌شود.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان عنوان کرد: در این راستا ۱۷ هکتار شناسایی شده که باطله‌های حاصل از فعالیت معدن در این منطقه ریخته شده و بعد از این دیگر افزایش باطله در این منطقه نخواهد بود و به همین دلیل کار احیا توسط منابع طبیعی آغاز شده است.

وی ابراز کرد: این منطقه عاری از پوشش گیاهی بوده و با هر گونه باد و فرسایش در جریان تخریب قرار می‌گیرد.

فقیه عنوان کرد: برای احیا این منطقه طرح توجیهی تهیه شده و این طرح در کمیته فنی با همکاری صنعت و معدن مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح به صورت فازبندی اجرا می‌شود افزود: سال گذشته کار احیا در ۲ هکتار و امسال نیز در مساحت ۲٫۵ هکتار انجام می‌شود.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان زنجان عنوان کرد: با کاشت گونه‌هایی که در منطقه وجود دارد مانند درخت اورس و نسترن وحشی و غیره کار احیا و بازسازی در این معدن انجام می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این پروژه از جمله پروژه‌های موفقی در سطح کشور بوده و از قویترین پروژه منابع طبیعی در سطح استان زنجان در حوزه احیای معادن مطرح است.

انتهای پیام/ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.