مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر خبر داد:

شناسایی بیش از ۱۸۰۰ بیمار فشار خونی جدید در کاشمر / استقبال ۵۰ هزار نفری کاشمری ها از طرح ملی فشار خون

شناسهٔ خبر: 119276 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر از شناسایی بیش از ۱۸۰۰ بیمار فشارخونی جدید در کاشمر خبر داد و گفت: بیش از 50هزار نفر از شهروندان بالای سی سال کاشمری فشار خون شان اندازه گیری شده است.

محمدجواد یزدانی در گفتگو با خبرنگار یار خراسانی، پیرامون اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در راستای بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در شهرستان کاشمر اظهار داشت: در اجرای طرح ملی فشار خون برای افراد بالای ۳۰سال شهرستان قرار بود فشار خون ۴۵هزار و ۶۴۱نفر یعنی حدود ۵۰ درصدجمعیت اندازه گیری شود.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر گفت: با فعالیت۸۴ واحد شامل؛۱۱اکیپ سیار، ۴۹خانه بهداشت،۱۵مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و نه پایگاه بهداشتی  در سطح شهرستان تا به امروز فشار خون بیش از ۵۰هزار نفر در شهرستان اندازه گیری شده  و ده درصد بیشتراز جمعیت هدف تعیین شده  اولیه انجام شده است.

 

یزدانی ادامه داد: از مجموع  غربالگری انجام شده در این برنامه تعداد ده هزار و یکصد و سی و پنج نفر فشار خون شناسایی شده اند که از این تعداد ۱۸۱۰نفرافراد  فشار خونی جدید شناسایی شده اند که از فشار خون خود اطلاعی نداشتند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.