با حضور استاندار خراسان رضوی صورت گرفت؛

امضای ۵ تفاهم‌نامه معین های اقتصاد مقاومتی در بردسکن

شناسهٔ خبر: 119054 -
چاپ خبر چاپ خبر
با حضور استاندار خراسان رضوی 5 تفاهم نامه معین های اقتصاد مقاومتی شهرستان بردسکن امضا شد.

به گزارش یار خراسانی، ۵ تفاهم نامه معین های توسعه اقتصادی فرهنگی شهرستان بردسکن در یکصد و بیست و هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با حضور استاندار به امضا رسید.

بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده، پست بانک به عنوان معین توسعه ای بخش شهرآباد، شرکت آسیا بینالود به عنوان معین دهستان کوهپایه، شرکت کشت و صنعت انابد به عنوان معین دهستان صحرایی شهر انابد، شرکت فرش عرسین به عنوان معین دهستان کناردشت، شرکت معدن پارس هم به عنوان معین دهستان درونه بخش انابد انتخاب شدند

در یکصد و بیست و هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، ۱۵ تفاهم نامه سرمایه گذاری هم در حوزه های کشاورزی، صنعت و تولید منعقد شد که با حجم سرمایه گذاری ۶۶۸ میلیارد تومان برای ۱۴۲۲ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

 

وحدت و همدلی یکی از نیازهای ضروری کشور است

حجت‌الاسلام امینی، در این مراسم با بیان اینکه یکی از نیازهای ضروری کشور وحدت، انسجام و همدلی است، اظهار داشت: رونق تولید با توجه به پتانسیلی که در بردسکن وجود دارد قابل‌دسترس است.

امام‌جمعه بردسکن با بیان اینکه متأسفانه شاهدیم که جوانان برای کار به غیر این شهرستان مراجعه می‌کنند و در غیاب آن‌ها خانواده‌ها آسیب‌پذیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: اولین شرط یک اقتصاد پایدار امنیت است و متولیان امنیت از مرزها در به وجود آوردن این امنیت سنگ تمام گذاشته‌اند.

رونق ساخت‌وساز مسکن و صادرات محصولات غیرنفتی از ضروریات زمان تحریم است

بهروز بنیادی در این مراسم با بیان اینکه نیروهای مسلح منشأ اقتدار ما بودند و روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شویم، اظهار داشت: امیدواریم با این حرکت بجای سپاه و ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا، ترامپ جای خود را فهمیده باشد.

وی با بیان اینکه وقتی اقتصاد حل شد قطعاً فرهنگ و دیگر مسائل حل خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر ‌نتوانیم‌ در کنار هم این مسیر را طی کنیم قطعاً آسیب جدی خواهیم دید.

نماینده مردم بردسکن، خلیل‌آباد و کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه یکی از عناصر مهم حمایت رونق تولید از سرمایه‌گذاران است، تصریح کرد: اقتصاد به عملکرد ما در سیاست خارجی برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه ساخت‌وساز مسکن و رونق مسکن و صادرات محصولات غیرنفتی نیز از پتانسیل‌هایی است که می‌تواند در زمان تحریم ما را کمک کند، اذعان کرد: استاندار باید در این زمینه برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشند.

بنیادی با تأکید بر اینکه بیشترین آسیب را در بحث سیل ابتدا شهرستان بردسکن بعد خلیل‌آباد و بعد کلات دیده است ولی هرچه اعتبار می‌آید به کلات می‌رود و هرچه بازدید هست از کلات می‌شود، عنوان کرد: احترام خاصی برای مردم کلات قائل هستیم ولی نبایستی تبعیض در بین شهرستان‌ها احساس شود.

وی در پایان به خطر وجود ریز گرد اشاره کرد و افزود: ۵ شهرستان گناباد، بجستان، کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن طی ۱۰ سال آینده در معرض ریز گردها قرار خواهند گرفت باید مطالعات جدی بر این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.