نماینده مردم خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی:

امام خمینی (ره) یک پشتوانه عظیم برای ملت بود / بخش زیادی از مشکلات امروز ناشی از دوری از افکار اصیل امام (ره) است

شناسهٔ خبر: 117484 -
چاپ خبر چاپ خبر
نماینده مردم خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) یک پشتوانه عظیمی برای ملت بودند، گفت: بعد از امام (ره) نتوانستیم دستورالعمل های سیاسی، اخلاقی و اجتماعی حضرت امام (ره) را در جامعه تبیین کنیم و بخش زیادی از مشکلات امروز می تواند نیز به نوعی ناشی از دوری از افکار اصیل امام (ره) باشد.

بهروز بنیادی در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص اهمیت ترویج اندیشه های حضرت امام (ره) در جامعه اظهار داشت: حضرت امام (ره) به عنوان یک وجود الهی بود که در یک دوره ای مسئولیت عظیمی در جهان بر عهده گرفتند.

وی با بیان اینکه اولین نکته ای که همه ما باید از شخصیت امام (ره) یاد بگیریم اینکه بر خدا توکل کنیم و از مشکلات هراس نداشته باشیم، خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) بعد از اینکه دیکتاتور درون کشور را به سرنگونی رساندند به سمت استکبارستیزی حرکت کردند و تا به امروز نیز این مسئله ادامه پیدا کرده است.

نماینده مردم خلیل آباد، کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انسان هایی که تمام وجود آنها در قرآن خلاصه شده و راه معرفت کامل و اهل بیت پیدا کرده اند این توانمندی را خداوند به آنها عطا کرده که در این روزگار پر از فراز و نشیب ها بدرخشند و برای همیشه جاودانه باشند.

وی با تاکید بر اینکه امام (ره) یک قطع کننده کامل و تصمیم گیرنده نهایی بودند، اذعان کرد: امام (ره) با توکل بر خدا و بعد از مشورت هایی که با نزدیکان و اطرافیان خود در عرصه های مختلف می گرفتند در هر جایی که باقی افراد سردرگم بودند این امام بود که وارد عمل می شدند و با تصمیم نهایی خود راه را برای همه روشن می کردند.

بنیادی با بیان اینکه امام خمینی (ره) یک پشتوانه عظیمی برای ملت بودند، عنوان کرد: فارغ از تمام مسائل و توانمندی های خود، مردم را در رأس امور قرار می دادند و این یک درس مهم برای مسئولان است که نباید مردم به خصوص قشر ضعیف و مستضعف را مورد غفلت قرار دهند.

وی همچنین تشریح کرد: بعد از امام (ره) نتوانستیم دستورالعمل های سیاسی، اخلاقی و اجتماعی حضرت امام (ره) را در جامعه تبیین کنیم و بخش زیادی از مشکلات امروز می تواند نیز به نوعی ناشی از دوری از افکار اصیل امام (ره) باشد.

نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان در این سالها بیکار نبودند و برنامه ها را طوری برنامه ریزی کردند و مشکلات را مقطع به مقطع ایجاد کردند که کل جامعه ما را به نوعی تحت فشار قرار دادند، ابراز کرد: باید همه به تفکر امام خمینی (ره) برگردیم و تفکر امام را معیار همه کارها قرار دهیم و بر مبنای آن تفکر دوباره دور هم جمع شویم و پراکندگی های سیاسی و جناحی باعث آسیب دیدن قشر ضعیف جامعه شود.

وی همچنین افزود: هر چه از ارتحال امام (ره) دور می شویم نسل جدیدی که دوران امام را درک نکردند ممکن است افرادی باشند که برای نسل جدید مسائلی را از حضرت امام (ره) به صورت گزینشی مطرح کنند که نسل جدید احساس تضاد داشته باشند.

بنیادی با ضمن گلایه از صدا و سیما با بیان اینکه مسئولان و صداوسیما وظیفه تبیین اندیشه های حضرت امام (ره) را دارند، اظهار کرد: صدا و سیما در سال های نه چندان دور شب های جمعه یکی از سخنرانی های حضرت امام (ره) در مقاطع حساس انقلاب را پخش می کردند ولی متاسفانه این کلا حذف شده است.

وی ادامه داد: صدا و سیما باید از این مسیر خود برگردد و صحبت ها و اندیشه های حضرت امام را در کنار اندیشه های رهبری انقلاب بیش از پیش تبلیغ و تبیین کند تا شکاف بین نسل قدیم و جدید پر شود.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: صدا و سیما و مسئولان فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد باید بیش از پیش بر تبیین اندیشه های حضرت امام (ره) در جامعه نقش خود را ایفا کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.