- یار خراسانی - http://yarekhorasani.ir -

۳۶ کشته در تصادفات درون‌شهری کاشمر طی سه سال

به گزارش یار خراسانی، محمدعلی نبی پور در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشمر اظهار داشت: بر اساس پایش انجام‌شده طی سه سال از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ تعداد ۳۶ نفر فوتی در تصادفات درون‌شهری کاشمر ثبت‌شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس پایش انجام‌شده ۳۴ درصد با سواری و ۱۷ درصد با موتور و ۵۶ درصد براثر برخورد وسیله با عابر پیاده تصادف داشته‌اند، خاطرنشان کرد: بر این اساس عابران و موتورسواران ناایمن هستند و یکی از عوامل افزایش فوتی‌ها در شهر و تصادفات بوده است.

فرماندار کاشمر با تأکید بر اینکه ۶۰ درصد تصادفات در روز بوده است، تصریح کرد: بر این اساس باید در جهت کاهش تصادفات در شهر کاشمر در محورها و بخش‌های مختلف، نشست‌هایی داشته باشیم و در این خصوص تصمیم‌گیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخورد قهری با موتورسیکلت‌سواران جواب نداده است، اذعان کرد: به دلایل متعددی تعداد موتورسواران در شهرستان کاشمر  زیاد است و باید با استفاده از ظرفیت  ملی در خصوص جایگزین کردن شاید بتوانیم موتورهای برقی که هم سرعت پایینی دارند و هم آلودگی ندارد اقدام کنیم

نبی پور با بیان اینکه عدم فرهنگ ترافیکی از عوامل تصادفات بوده است، عنوان کرد: در خصوص کاهش تصادفات و از محورهای مهم که باید موردتوجه قرار گیرد موضوع فرهنگی و به‌ویژه فرهنگ ترافیکی است.

وی در پایان با بیان اینکه  زمان‌بر شدن مصوبات هزینه‌هایی برای شهروندان و شهرستان در بر دارد، تشریح کرد: همه اعضا و مسئولان شهرستان حساسیت لازم نسبت به اجرای مصوبات و پیگیری مسائل ترافیکی باید داشته باشند.

انتهای پیام/