مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی مطرح کرد؛

نوسازی و بازسازی تنها ۲۹ درصد واحدهای مسکونی خراسان رضوی / ۶۱۵ نقطه روستایی در بارندگی‌های اخیر خسارت‌دیده‌اند

شناسهٔ خبر: 115947 -
چاپ خبر چاپ خبر
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی بابیان اینکه 26 شهرستان و 615 نقطه روستایی در بارندگی‌های اخیر دچار حادثه و خسارت شده‌اند، گفت: از مجموع 486 هزار واحد مسکونی در استان خراسان رضوی فقط 29 درصد نوسازی و بازسازی‌شده‌اند.

به گزارش یار خراسانی، سید رضا موسوی نیا در مراسم آغاز عملیات احداث ۵۰ واحد مسکونی روستای سیل‌زده سیف‌آباد از توابع بخش مرکزی بردسکن که با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در شهرستان بردسکن از ۱۲ هزار و ۲۳۷ واحد مسکونی، ۲۱ درصد واحد مسکونی بالغ‌بر دو هزار و ۶۰۰ واحد بازسازی‌شده است.

وی بابیان اینکه تقریباً نصف میانگین کشور واحدهای مسکونی این شهرستان از نعمت وام‌های مقاوم‌سازی برخوردار شده و مسکن مقاوم ساخته‌اند، خاطرنشان کرد: ۲۶ شهرستان و ۶۱۵ نقطه روستایی در بارندگی‌های اخیر دچار حادثه و خسارت شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه یک هزار و ۱۰۹ واحد در بردسکن تخریبی و نیازمند بازسازی هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۹۷۱ مسکن روستایی و ۳۱۳ واحد مسکن شهری بوده که درمجموع  ۷۹۶ مورد تخریب‌شده در روستاها و بقیه نیازمند بازسازی هستند.

وی با اشاره به اینکه با تمام مشکلات و کمبود اعتبارات و تسهیلات، امروز در روستای سیف‌آباد کار بازسازی و مقاوم‌سازی ۵۰ واحد را شروع کردیم، افزود: برای شروع بازسازی حسب تکلیف با حضور استاندار کلنگ زنی به‌طور رسمی انجام شد.

موسوی نیا ضمن انتقاد از کم‌توجه‌ی به مقاوم‌سازی مسکن روستایی که موجب تخریب واحدهای مسکونی روستایی شده است، اذعان کرد: واحدهای مسکونی روستای سیف‌آباد که وام گرفتند و مقاوم‌سازی شده‌اند در سیل اخیر سالم و پابرجا مانده‌اند.

وی بابیان اینکه با مشارکت مردم زمینه بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در این شهرستان و همه شهرستان‌ها فراهم می‌شود، عنوان کرد: بنیاد مسکن در چابهار و سرپل ذهاب مشغول کار است و رکورد ۱۷ روزه ساخت مسکن را دارد، البته می‌توانیم با کمک مردم با یک ماه زمان اجرای پروژه بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی سیف‌آباد را داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم با مشارکت مردم و حمایت مسئولان بازسازی منازل مسکونی هرچه سریع‌تر صورت گیرد، تشریح کرد: البته یقین داریم اگر مردم پای‌کار باشند به‌سرعت می‌توانیم مسکن روستایی را در روستای سیف‌آباد به نتیجه برسانیم.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: به‌منظور مقاوم‌سازی و بازسازی منازل مسکونی تسهیلاتی به مبلغ ۴۰ میلیون تومان در روستا و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض و در شهرها ۵۰ میلیون تومان و ۱۲ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان رضوی بابیان اینکه در استان، ۴۸۶ هزار واحد مسکونی وجود دارد که ۹ درصد واحدهای کشور را شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۴۱ هزار واحد مسکونی معادل ۲۹ درصد واحدهای مسکونی استان، نوسازی و بازسازی‌شده و این آمار در مقایسه با کشور که ۳۵ درصد واحدهای مسکونی بازسازی و نوسازی شده‌اند؛ کم است.

انتهای پیام

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.