روابط معنوی « حافظ و گوته» پایه اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک ایران و آلمان شود

شناسهٔ خبر: 113285 -
چاپ خبر چاپ خبر


رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان گفت: رابطه معنوی این دو شاعر بزرگ بر روابط دو کشور ایران و آلمان تاثیرگذار بوده و می‌تواند پایه اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک قرار بگیرد.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز یوستوس کمپر در دیدار با مسئولان شورای شهر و شهرداری شیراز اظهار داشت: سفارت آلمان از اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک با شیراز استقبال می‌کند. 

رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان با اشاره به رابطه معنوی حافظ و گوته بیان کرد: امسال دویستمین سالگرد انتشار دیوان «غربی شرقی» گوته است و رابطه معنوی این دو شاعر بزرگ بر روابط دو کشور ایران و آلمان تاثیرگذار بوده و می‌تواند پایه اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک قرار بگیرد. 

سیداحمدرضا دستغیب، رئیس شورای شهر شیراز نیز در این دیدار گفت: شورای پنجم دارای رویکردی فرهنگی است و با همین رویکرد از مناسبات دیپلماتیک دو جانبه و دیپلماتیک در عرصه بین‌المللی استقبال می‌کند. 

وی افزود: افزایش مناسبات فرهنگی و اجرای برنامه‌های مشترک در این زمینه می‌تواند منجر به بهبود روابط بین ملت‌ها و آشنایی با فرهنگ، آداب و سنن یکدیگر شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تاکید بر لزوم افزایش ارتباط فرهنگی با سایر کشورها گفت: برگزاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک می‌تواند گامی موثر در تعامل و ارتباط با سایر کشورها باشد. 

انتهای پیام/ 
 لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.