فرماندار خلیل آباد خبر داد؛

خسارت ۷۰ میلیارد ریالی سیلاب در خلیل آباد

شناسهٔ خبر: 112616 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل آباد از خسارت 70 میلیارد ریالی سیلاب اخیر در این شهرستان خبر داد و گفت: تأسیسات شهری و روستایی، تأسیسات آب و فاضلاب، محصولات کشاورزی، تاسیسات آبخیزداری ومنابع طبیعی وآثار وابنیه تاریخی ومیراث فرهنگی و منازل مسکونی در سیل اخیر بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شده است.

مجتبی شاکری در گفت و گو با خبرنگار یار خراسانی، در خصوص خسارت بارندگی ها و سیلاب های اخیر در خلیل آباد اظهار داشت: بارندگی‌ها و سیلاب اخیر در این شهرستان بیش از ۷۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: تأسیسات شهری و روستایی، تأسیسات آب و فاضلاب، محصولات کشاورزی، تاسیسات آبخیزداری ومنابع طبیعی وآثار وابنیه تاریخی ومیراث فرهنگی و منازل مسکونی در سیل اخیر بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شده است.

فرماندار خلیل آباد خسارت وارد شده به باغات انار و زعفران در سطح ۴۱ هکتار را بین ۳۳ تا ۵۰ درصد و محصول زراعی گندم در سطح ۵ هکتار را بین ۲۵ تا ۵۰ درصد دانست و تصریح کرد: خسارت برآورد شده در بخش کشاورزی بالغ بر ۶ میلیارد و ۴۱۵ میلیون ریال است.

وی اذعان کرد: سیل همچنین به  بندهای ذخیره آب  و ۳۰ هزار هکتار مراتع  و تاغزارهای شهرستان بیش از ۱۳  میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

شاکری با تاکید بر اینکه ۲۱۱ منزل مسکونی در نقاط شهری و روستایی براثر بارندگی و نیز فرسوده بودن بنا دچار خسارت شده اند، عنوان کرد: ۸ واحد از این منازل در سطح شهر خلیل آباد و کندر و ۱۱۳ واحد در روستاهای بخش مرکزی و ششطراز خسارت دیدند که بیش از ۳۰ میلیارد و۹۵۰ میلیون  ریال برآورد خسارت شده است.

وی با بیان اینکه خسارت به تاسیسات و۳۰کیلومتر خط انتقال آب شرب روستایی وشهری  بیش از۱۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تشریح کرد: خسارت وارده به راه روستایی و تاسیسات ومعابر شهری خلیل آباد وکندر بالغ بر ۱۷میلیارد و۷۴۰ میلیون ریال و خسارت به آثار و ابنیه تاریخی و میراث فرهنگی بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال  برآورد شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.