فرماندار خلیل آباد:

جهاد اقتصادی بزرگ‌ترین رسالت جوانان در عصر جدید است

شناسهٔ خبر: 113446 -
چاپ خبر چاپ خبر
فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه جهاد اقتصادی بزرگ‌ترین رسالت جوانان در عصر جدید است، گفت: جوانان باید بانشاط‌تر در عرصه حضورداشته باشند و قطعاً نسل جوان باانگیزه و بانشاط، یکی از ضروریات گام دوم انقلاب است.

به گزارش یار خراسانی، مجتبی شاکری ظهر امروز در همایش جوانان علی‌اکبری خلیل‌آباد که به مناسبت افتتاح اولین مجمع پارلمان مشورتی جوانان بخش مرکزی خلیل‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: با راه‌اندازی پارلمان مشورتی جوانان، فرصت برای جوانان مهیا شده و جوانان باید با توان بیشتری در عرصه حضورداشته باشند.

وی جهاد اقتصادی را بزرگ‌ترین رسالت جوانان در عصر جدید دانست و خاطرنشان کرد: دولت به دنبال سپردن امور به بخش خصوصی و جوانان و همچنین ‌کوچک‌سازی بدنه خود است.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه مجمع مشورتی جوانان نیز فرصت خوبی برای پیشبرد اهداف است، تصریح کرد: ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال سال گذشته در خلیل‌آباد پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه مهارت نیز لازمه پرداخت تسهیلات است و بسیاری از افرادی که مراجعه می‌کنند نیز مهارت لازم را ندارند، اذعان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و مشاغل خانگی و خرد با توجه به وضعیت کشاورزی، از ضروریات شهرستان است.

شاکری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد و اعتماد خوبی به نیروی جوانان دارند، عنوان کرد: جوانان باید بانشاط‌تر در عرصه حضورداشته باشند و قطعاً نسل جوان باانگیزه و بانشاط، یکی از ضروریات گام دوم انقلاب است.

 

نیروی جوانی می‌تواند در عرصه‌های مختلف پشتوانه نظام و انقلاب باشد

حجت‌الاسلام علی ناهیدی در این مراسم اظهار داشت: این مجمع باید با ابتکار خود بتواند یک خروجی مناسب و در شان این منطقه داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه اصل جمع‌آوری جوانان و استفاده از توان آن‌ها خوب است ولی استمرار و تداوم آن نیز حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: این کار می‌تواند الگویی برای بخش‌های مختلف باشد تا به نتیجه لازم خود برسد.

امام‌جمعه خلیل‌آباد بابیان اینکه نعمت جوانی و سلامتی نیز ازجمله نعمت‌های بسیار فوق‌العاده‌ای است که خداوند عطا کرده و باید از آن به نحو احسن و به‌درستی استفاده شود، تصریح کرد: روز جوان نشان‌دهنده اهمیت مسئله جوان و جوان‌گرایی در اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه نهضت جوان‌گرایی در میان رهبران ما از زمان پیامبر (ص) تا زمان حضرت امام و رهبری به‌خوبی مشهود است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری بیش از بیست بار مسئله جوان‌گرایی را در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کرده‌اند.

ناهیدی با تأکید بر اینکه از پیروزی انقلاب و دفاع تا به امروز حضور جوان در عرصه‌های مختلف نیز توفیقات فراوانی به دنبال داشته است، عنوان کرد: ایران بیشترین جمعیت جوان را در بین کشورهای اسلامی دارد و این‌یک سرمایه بسیار بزرگی است که می‌تواند در عرصه‌های مختلف پشتوانه نظام و انقلاب باشد.

وی بابیان اینکه جوان و جوان‌گرایی یک فرصت استثنایی است و جوانان باید در کارهای خود ابتکار، خلاقیت و نوآوری داشته باشند، تشریح کرد: جوانان شهرستان، بخشی از فکر و عمر خود را در جهت پیشرفت منطقه خود بکار گیرد و این بسیار ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.