رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر خبر داد؛

جمع‌آوری ۳ کوره غیرمجاز در کاشمر / حمل و نقل هرگونه چوب در کاشمر باید با مجوز باشد

شناسهٔ خبر: 112610 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر از جمع آوری 3 کوره غیر مجاز در این شهرستان خبر داد و گفت: هرگونه چوبی که بخواهد حمل شود باید با مجوز باشد در غیر این صورت توقیف خواهد شد.

به گزارش یار خراسانی، سید رضا نجفی فدافن پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر به صورت شبانه‌روزی فعال است و اطلاعیه‌هایی را از طریق دادستانی و این اداره برای ممنوعیت فروش زغال تاغ به کلیه مغازه‌داران شهرستان صادر کرده است.

وی با بیان این‌که در صورت مشاهده هرگونه خرید و فروش زغال تاغ ضمن ضبط کالا فرد متخلف به دادگاه معرفی خواهد شد، خاطرنشان کرد: مجوز کوره زغال را اداره صنعت، معدن و تجارت صادر می‌کند ولی ابتدا باید از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استعلام بگیرند، در غیر این صورت جلو فعالیت آن گرفته خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر تصریح کرد: اگر این فرد بخواهد موقتا فعالیت داشته باشد باید نوع چوبی را که می‌خواهد به زغال تبدیل کند ارائه دهد تا پس از ارسال به مشهد مجوز صادر شود.

وی با اعلام این‌که به هر صورت موافق فعالیت کوره زغال در منطقه نیستیم، اذعان کرد: چند کوره غیرمجاز در کوهسرخ داریم که درختان بادام را به زغال تبدیل می‌کنند و تاکنون مشکلات بسیاری را ایجاد کرده‌اند.

نجفی با بیان این‌که با وجود این کوره‌ها، تاغزارهای منطقه عطائیه نیشابور هم در معرض تهدیدی جدی هستند، عنوان کرد: راه‌اندازی هرگونه کوره موجب می‌شود افراد فرصت‌طلب تاغزارها را تخریب کنند.

وی با اشاره به این‌که سال گذشته ۳ کوره غیرمجاز زغال در منطقه شناسایی و جمع‌آوری شده‌اند، تشریح کرد: در این کوره‌ها که دستی هم بودند، کشفیاتی داشته‌ایم که به دادگاه معرفی شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر با بیان این‌که تاکنون بیشتر برخوردها با فروشندگان زغال بوده است، ابراز کرد: بازرسی‌ها و نظارت‌ها نسبت به قبل بسیار بیشتر شده و هرگونه چوبی که بخواهد حمل شود باید با مجوز باشد در غیر این صورت توقیف خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که قطع درخت تاغ بیش از یک میلیون تومان جریمه دارد، خاطرنشان کرد: کسانی که درختان تاغ را قطع می‌کنند پس از تبدیل به زغال هر ۵ تا ۱۰ کیلو را بیشتر از کیلویی هزار تومان نمی‌فروشند.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.