رئیس اداره هواشناسی خلیل‌آباد خبر داد؛

افزایش چشمگیر بارندگی‌ها در خلیل‌آباد / از ابتدای سال زراعی ۲۱۴ میلی‌متر بارندگی در خلیل‌آباد ثبت شد

شناسهٔ خبر: 111667 -
چاپ خبر چاپ خبر
رئیس اداره هواشناسی خلیل‌آباد گفت: حجم بارش‌ها از ابتدای سال زراعی در خلیل‌آباد معادل 214 میلی‌متر ثبت‌شده که بیانگر وضعیت خوب بارندگی در این شهرستان است و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 154 میلی‌متر افزایش بارندگی دارد.

علی اصغر زاده در گفت‌وگو با خبرنگار یار خراسانی، بابیان اینکه طبق پیش‌بینی‌هایی که شده بود از دو شب گذشته بارش‌ها آغاز شد و اوج بارش‌ها در اواخر شب صورت گرفت، اظهار داشت: بارش تجمعی بسیار عالی در کاشمر و خلیل‌آباد انجام‌شده است و اوج فعالیت و ناپایداری این سیستم تا پایان شب گذشته بود و امروز نیز شاهد کاهش بارش بودیم.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، از روز پنج‌شنبه ۸ فروردین با ورود سامانه جدید به استان از بعدازظهر ناپایداری به‌صورت ابرناکی شروع و احتمال بارش در روز جمعه ۹ فروردین به‌صورت رگبار وجود دارد.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر و خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه از اوایل هفته جدید ناپایداری‌ها از بعدازظهر یک‌شنبه ۱۱ فروردین شروع خواهد شد، تصریح کرد: بارش‌ها به اوایل هفته آینده موکول می‌شود و بر اساس سیستمی که از غرب کشور وارد می‌شود منطقه ما را در بین ۱۲ تا ۱۴ فروردین نیز درگیر خواهد کرد.

وی با اشاره به میزان بارندگی ثبت‌شده در ایستگاه‌ها، اذعان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز در ایستگاه کاشمر ۲۵.۱ میلی‌متر، ایستگاه ریوش ۳۴ میلی‌متر، ایستگاه خلیل‌آباد ۲۳.۵ میلی‌متر، ایستگاه قوچ پلنگ ۳۳ میلی‌متر، ایستگاه تنورجه ۵۴.۸ میلی‌متر، ایستگاه اکبرآباد ۳۴ میلی‌متر و ایستگاه مهدی‌آباد ۱۷ میلی‌متر ثبت بارش صورت گرفته است.

اصغر زاده با تأکید بر اینکه شهرستان خلیل‌آباد از ابتدای سال زراعی نیز ۲۱۴ میلی‌متر حجم بارش تجمیعی داشته که ۱۵۴ میلی‌متر افزایش بارش صورت گرفته و خلیل‌آباد وضعیت مطلوب‌تری نسبت به میانگین استانی دارد، عنوان کرد: کاشمر و خلیل‌آباد به لحاظ دمایی از ابتدای سال زراعی یک شرایط نرمال و خوبی داشته و شرایط گرمی حکم‌فرما نبود و منفی یک و هفت‌دهم کاهش دما نسبت به سال قبل داشته‌ایم.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: بارش‌های مؤثری در بخش کشاورزی صورت گرفت و در حال حاضر شرایط نرمال و فوق‌العاده‌ای حاکم است.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.