ترکیه: عربستان در پرونده خاشقجی همکاری نمی‌کند/ نمی‌گذاریم بر قتل سرپوش بگذارند

شناسهٔ خبر: 108389 -
چاپ خبر چاپ خبر


حزب عدالت و توسعه حاکم در ترکیه با اشاره به همکاری نکردن دولت سعودی برای روشن شدن زوایای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی تاکید کرد: آنکارا اجازه سرپوش گذاشتن بر این قتل را نخواهد داد.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، "عمر چیلیک" سخنگوی حزب عدالت و توسعه بعد از نشست کمیته مرکزی این حزب در آنکارا گفت: دولت آنکارا به سفر اگنس کالامارد گزارشگر ویژه موارد شکنجه خودسرانه به ترکیه برای تحقیق درباره پرونده قتل خاشقجی و تهیه و انتشار گزارشی درباره نتایج کار خود در ترکیه اهمیت می دهد.

وی تصریح کرد: ترکیه به تحقیق کاملا شفاف درباره قتل این روزنامه نگار ادامه می دهد و مسئولان سعودی به درخواست ها برای همکاری در این چارچوب پاسخ مثبت نداده اند.

چیلیک گفت: ما هنوز همکاری کافی را آنطور که درباره پرونده قتل خاشقجی می خواهیم، احساس نکرده ایم.

وی تاکید کرد: سنگ اندازی در تحقیقات، شک و تردیدها برای سرپوش گذاشتن بر جنایت قتل خاشقجی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه افزود: گزارش گزارشگر سازمان ملل بر دست داشتن مسئولان دولتی عربستان در این جنایت وحشیانه از پیش طراحی شده تاکید می کند.

وی بر لزوم محاکمه عاملان این جنایت در دادگاه های استانبول تاکید کرد، زیرا به گفته او، جنایت در این شهر اتفاق افتاده است.

چیلیک گفت: به روشنی تاکید کرده ایم که اجازه سرپوش گذاشتن بر این جنایت را نخواهیم داد.

وی گفت: سعود المعجب دادستان کل سعودی برای همکاری با دستگاه قضایی ترکیه به آنکارا نیامد؛ بلکه با هدف آگاهی از مدارک و شواهدی که در اختیار داشتیم به ترکیه آمد.

چیلیک بر لزوم تحقیقات قوی درچارچوب روشن شدن عاملان و آمران این جنایت تاکید کرد و گفت که این تحقیقات باید بین المللی باشد.

وی گفت: بی شک ترکیه به پیگیری این جنایت وحشیانه غیرانسانی ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/لینک منبعارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.