کارشناس مسائل سیاسی:

انقلاب اسلامی ایران، مردمی ترین انقلاب تاریخ است

شناسهٔ خبر: 108276 -
چاپ خبر چاپ خبر
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، مردمی ترین انقلاب تاریخ است، گفت: 866 میلیون برگ رأی توسط مردم ایران در این چهل سال به صندوق ریخته شده است.

به گزارش یار خراسانی، حجت الاسلام مهدی عابدی شب گذشته در جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی که به همت کانون بسیج هنرمندان و با حضور هنرمندان و عموم مردم در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، مردمی ترین انقلاب تاریخ است، اظهار داشت: ۸۶۶ میلیون برگ رأی توسط مردم ایران در این چهل سال به صندوق ریخته شده است.

وی با بیان اینکه در دوره حکومت پهلوی در طول ۳۷ سال، ۴ انتخابات کاملاً فرمایشی برگزار شد که نام نمایندگان مجلس در سفارت انگلستان و آمریکا تعیین می شد، خاطرنشان کرد: یاد ندارم که مردم برای شرکت در انتخابات و تعیین سرنوشت خودشان در زمان پهلوی به صف شده باشند و چون اصلا پهلوی مردم را آدم حساب نمی کرد.

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه انقلاب به مردم شخصیت داد و این هنر انقلاب اسلامی ایران بود، تصریح کرد: هنرمندان ما، آثار فاخری در سال های بعد از انقلاب خلق کرده اند ولی متاسفانه در بُعد هنری خیلی ضعف داریم و رهبر انقلاب فرمودند که انقلاب ما از نظر معرفی مبانی خود با زبان هنر جزء کم کار ترین انقلاب های دنیا است.

وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از هنرمندان بزرگ انقلاب ما، شهدا هستند مگر ایستادگی در برابر قلدرهای عالم با تکه پاره های بدن، کم مسئله ای است؟، اذعان کرد: امیدواریم که استعداد های عظیم بشری در خدمت ارزش ها قرار گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌هاارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.